
Fotó: Boda L. Gergely
Személyes okok miatt mondott le tisztségéről a Maros megyei tanfelügyelőség főtanfelügyelője, Maria Kozak, illetve egyik helyettese, Lavinia Mureșan – közölte a Székelyhon érdeklődésére az intézmény sajtószóvívője, Irimie-Matei Camelia. Szerda délben egyébként a Római Katolikus Teológiai Gimnázium diákjainak szülei beadvánnyal fordultak Dorin Florea marosvásárhelyi polgármesterhez.
2017. március 15., 18:072017. március 15., 18:07
2017. március 23., 21:262017. március 23., 21:26
Illés Ildikó főtanfelügyelő-helyettes elmondta, ő egyelőre nem tervezi a lemondását, teszi a dolgát, amíg bírja, illetve ezután is csupán azokért a dolgokért felel, amelyekért eddig is, azaz nem kapott különleges megbízatásokat felettesének lemondása után.

Váratlanul lemondott kedden Maria Kozak, akit január 16-án nevezett ki az oktatási minisztérium a Maros Megyei Tanfelügyelőség élére. Ő váltotta Nadia Raţăt, aki szintén mindössze másfél hónapig volt tisztségben, mielőtt leváltották volna.
Mindeközben a Civilek a katolikus iskoláért csoport tagjai folytatták a kormányhivatal épülete előtti tüntetéssorozatukat, amelynek célja, hogy rávegyék a polgármestert és az iskolákért felelős igazgatóságot, hogy tartsák be a tanügyi törvényt.
Fotó: Boda L. Gergely
A szerdai tüntetést követően a szülők egy beadvánnyal fordultak a polgármesteri hivatalhoz, amelyet előbb iktattak, majd Dorin Floreának személyesen is átadták. Többek között arra kérik a városvezetőt, hogy haladéktalanul tegyen eleget törvényi kötelezettségének, és záros határidőn belül állítsák ki a Marosvásárhely iskolahálózati tervét, a Római Katolikus Teológiai Gimnáziumot belefoglalva, mint önálló jogi személyiséggel bíró iskolát.
– írják a beadványban.
Fotó: Boda L. Gergely
A több tagú csoportból csupán két szülőt, Csíky Csengelét és Szathmáry Zsoltot engedték be a városvezető irodájába. „Olyan iratokat adtunk át a polgármesternek, amelyekről úgy tűnt, hogy nem tudott eddig, és miután több mint egy órán át bent voltunk nála, megegyeztünk, hogy pénteken 11 órától folytatjuk a tárgyalást” – magyarázta Csíky Csengele.

A Római Katolikus Teológiai Gimnázium fenntartásáért és a beiskolázásért felelős intézmények egymásra hárítják a felelősséget a kialakult helyzetért. A szülők egyik csoportja hétfőn a prefektúra előtt kezdte el tüntetéssorozatát.
A szülők ettől függetlenül folytatják nyomásgyakorló, tíz személyes tüntetéssorozatukat a kormányhivatal épülete előtt minden délelőtt 10–11 óra között.
Újabb 30 nappal meghosszabbította hétfőn a legfelsőbb bíróság Gigi Ștefan és Teodor Niță, a konstancai területi ügyészség két volt ügyészének előzetes letartóztatását.
A rendkívüli hőség miatt országos szinten fokozza az ellenőrzéseket a Munkaügyi Felügyelet, elsősorban azokban az ágazatokban, ahol a munkavállalók a szabadban dolgoznak, és fokozottan ki vannak téve a magas hőmérsékletnek.
Átalakul Sepsiszentgyörgy tömegközlekedése és parkolási rendszere: péntektől három új járatot indítanak. Ráadásul szinte minden buszvonal módosul, bővülnek a buszmegállók, és több ponton változnak a parkolási szabályok is.
A rendkívüli szárazság és a Duna rekordalacsony vízállása miatt kialakult energiaválság következtében több nagy energiaigényű romániai vállalat – köztük az ország két autógyára – ideiglenesen leállította termelését.
Nincs olyan forgatókönyv, amely szerint a lakosság áram nélkül maradna, a háztartási fogyasztás fedezéséhez szükséges hazai termelés stabil – jelentette ki hétfőn Cristian Bușoi energiaügyi államtitkár.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
szóljon hozzá!