
Fotó: Boda L. Gergely
Személyes okok miatt mondott le tisztségéről a Maros megyei tanfelügyelőség főtanfelügyelője, Maria Kozak, illetve egyik helyettese, Lavinia Mureșan – közölte a Székelyhon érdeklődésére az intézmény sajtószóvívője, Irimie-Matei Camelia. Szerda délben egyébként a Római Katolikus Teológiai Gimnázium diákjainak szülei beadvánnyal fordultak Dorin Florea marosvásárhelyi polgármesterhez.
2017. március 15., 18:072017. március 15., 18:07
2017. március 23., 21:262017. március 23., 21:26
Illés Ildikó főtanfelügyelő-helyettes elmondta, ő egyelőre nem tervezi a lemondását, teszi a dolgát, amíg bírja, illetve ezután is csupán azokért a dolgokért felel, amelyekért eddig is, azaz nem kapott különleges megbízatásokat felettesének lemondása után.

Váratlanul lemondott kedden Maria Kozak, akit január 16-án nevezett ki az oktatási minisztérium a Maros Megyei Tanfelügyelőség élére. Ő váltotta Nadia Raţăt, aki szintén mindössze másfél hónapig volt tisztségben, mielőtt leváltották volna.
Mindeközben a Civilek a katolikus iskoláért csoport tagjai folytatták a kormányhivatal épülete előtti tüntetéssorozatukat, amelynek célja, hogy rávegyék a polgármestert és az iskolákért felelős igazgatóságot, hogy tartsák be a tanügyi törvényt.
Fotó: Boda L. Gergely
A szerdai tüntetést követően a szülők egy beadvánnyal fordultak a polgármesteri hivatalhoz, amelyet előbb iktattak, majd Dorin Floreának személyesen is átadták. Többek között arra kérik a városvezetőt, hogy haladéktalanul tegyen eleget törvényi kötelezettségének, és záros határidőn belül állítsák ki a Marosvásárhely iskolahálózati tervét, a Római Katolikus Teológiai Gimnáziumot belefoglalva, mint önálló jogi személyiséggel bíró iskolát.
– írják a beadványban.
Fotó: Boda L. Gergely
A több tagú csoportból csupán két szülőt, Csíky Csengelét és Szathmáry Zsoltot engedték be a városvezető irodájába. „Olyan iratokat adtunk át a polgármesternek, amelyekről úgy tűnt, hogy nem tudott eddig, és miután több mint egy órán át bent voltunk nála, megegyeztünk, hogy pénteken 11 órától folytatjuk a tárgyalást” – magyarázta Csíky Csengele.

A Római Katolikus Teológiai Gimnázium fenntartásáért és a beiskolázásért felelős intézmények egymásra hárítják a felelősséget a kialakult helyzetért. A szülők egyik csoportja hétfőn a prefektúra előtt kezdte el tüntetéssorozatát.
A szülők ettől függetlenül folytatják nyomásgyakorló, tíz személyes tüntetéssorozatukat a kormányhivatal épülete előtt minden délelőtt 10–11 óra között.
Elkezdődött pénteken Sepsiszentgyörgyön a 35. Népzene- és Néptánctalálkozó, melynek szervezését a Háromszék Táncszínház vállalja, több más intézménnyel és civil szervezettel partnerségben.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökévé választották a küldöttek Sorin Grindeanut az alakulat pénteki tisztújító kongresszusán.
Vonat gázolt egy személygépkocsit pénteken a Vidra községhez tartozó Crețești falu vasúti átjáróján, a balesetben négyen meghaltak, egy személy megsérült – számolt be a Bukarest-Ilfov katasztrófavédelmi felügyelőség.
Nem csak az elterelt Korond-patak bűzlik a beszivárgó szennyeződésektől és a környékén felszínre törő gázoktól, de az is, hogy miért nem vették át a sóbányánál kiépített csőrendszert. Erről és a bánya jövőjéről érdeklődtünk Bukarestben és Parajdon.
Maroshévízen és Gyergyószentmiklóson összesen 154 diákot, 32 csapatot és 92 pedagógust részesítettek elismerésben kiemelkedő teljesítményükért. Az elkövetkezendőkben Csíkszeredaában és Székelyudvarhelyen is díjakat osztanak ki.
Másképp élünk a fényben címmel egy kezelésre váró fiatal nő javára ad jótékonysági verskoncertet Elek Ágota és az Evilági együttes november 13-án, csütörtökön 19 órától a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtárban.
Egy 42 éves ukrán állampolgárságú férfit azonosítottak csütörtökön a brassói rendőrök, akinek a nevére az ukrán hatóságok nemzetközi körözést adtak ki, erőszakos bűncselekmények elkövetése miatt – közölte pénteken a román rendőrség.
Az alkotmánybíróság pénteken közzétette a bírák és ügyészek különnyugdíjáról szóló törvényt alkotmányellenesnek nyilvánító határozatának indoklását.
A PayU Románia adatai szerint az idei fekete péntek (Black Friday) első óráiban (9 óra 12 percig) mintegy 230 millió lejt költöttek a romániaiak online vásárlásra.
Hatósági felügyelet alá helyezték és nem taníthat az a lugosi pedagógus, akit a hét közepén őrizetbe vettek a rendőrök, miután két szülő feljelentést tette ellene, miszerint arcul ütötte tízéves lányaikat.
szóljon hozzá!