
Fotó: Pinti Attila
Egy tizenöt éves Csíkszentgyörgy községi fiút gyanúsítanak azzal, hogy ittas állapotban kaszával és bicskával esett húszéves falustársának. Az áldozat belehalt sérüléseibe.
2017. november 20., 16:242017. november 20., 16:24
2017. november 20., 16:272017. november 20., 16:27
A hatóságokat csütörtökön délelőtt értesítették arról, hogy egy nézeteltérést követően életét vesztette egy Csíkszentgyörgy községi fiatal. Az ügyészi irányítással a helyszínre kiszálló bűnügyi csapat megállapította, hogy
– tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Gheorghe Filip, az intézmény szóvivője érdeklődésünkre hétfőn elmondta,
A támadó elmenekült a helyszínről, de a rendőrök rövid időn belül elfogták, 24 órára őrizetbe vették, majd pénteken előállították a Hargita Megyei Törvényszéken, ahol elrendelték 30 napos előzetes letartóztatásba vételét.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.
Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalától senkit nem kell elbocsátani, mi több, a jelenlegi létszám messze elmarad a prefektúra által megszabottól: ha nem lenne létszámstop, még alkalmazni is lehetne embereket – derült ki a pénteki tanácsülésen.
Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.
Egy felborult autó sofőrjének sietett a segítségére Szabo-Ricardo Béla kézdivásárhelyi tűzoltó Brassó megyében. A szabadidejében arra járó férfi kisegítette a sérültet a járműből, biztosította a helyszínt, és a hatóságok megérkezéséig mellette maradt.
Április 3-tól kezdődően minden pénteken a sepsiszentgyörgyiek és a városba látogatók is ingyenesen vehetik igénybe valamennyi városi buszjáratot. Ez egyike azon intézkedéseknek, amellyel a forgalmat csökkentené az önkormányzat.
Szennyezés történt csütörtökön a Dunán, a Teleorman megyei Turnu Măgurele kikötője környéként, ahol egy hajó elsüllyedt.