
Tusnádfürdőn történt a medvetámadás, amelyért kártérítést fizettek
Fotó: Beliczay László
Már ki is fizette a kártérítést a Környezetvédelmi, Víz- és Erdőügyi Minisztérium annak a tusnádfürdői sértettnek, akit medve sebesített meg a fürdővárosban több mint három éve. Ennyi ideig tartott a kártérítési per, amely végleges ítélettel lezárult.
2021. október 28., 08:502021. október 28., 08:50
2021. október 28., 09:172021. október 28., 09:17
Noha csak kedden született jogerős ítélet abban a perben, amelyet egy tusnádfürdői medvetámadásban megsérült férfi kárigény miatt indított a Környezetvédelmi, Víz- és Erdőügyi Minisztérium ellen, a bírósági eljárás eredményéért már nem kellett aggódnia a sértettnek.
– tudtuk meg a férfi jogi képviselőjétől. Nicolae Daniel Cătinean marosvásárhelyi ügyvéd rámutatott, a másodfokú ítélet végrehajtása kötelező, az ezt követő fellebbezés, amelyet most tárgyalt és utasított el a Marosvásárhelyi Ítélőtábla, alapvetően nem tudja ezt megváltoztatni.
A kedden kihirdetett jogerős ítélet a kártérítés összegén nem is módosított, viszont nem teljesen egyezik meg a Hargita Megyei Törvényszék másodfokú, tavaly decemberben hozott döntésével.
Ezzel kapcsolatban az ügyvéd azt mondta, a minisztérium kifizette a teljes összeget, de ennek egy részét visszakérheti a vadászegyesülettől. Hogy mennyit, az megegyezés tárgya lehet, ez viszont ügyfelét már nem érinti. Kérdésünkre a Szent Anna Vadászegyesület részéről Rafain Zoltán érthetetlennek nevezte a döntést, emlékeztetve, a vadászegyesületnek nincs hatásköre a medveállomány szabályozása terén, ez kizárólag a minisztériumtól függ. Hozzátette,
Három évig tartott
A medvetámadás 2018. augusztus 5-én hajnalban történt Tusnádfürdőn, amikor egy 28 éves férfi, a helybeli önkéntes tűzoltó alakulat szolgálaton kívüli tagja a vasútállomás felé tartott. Az üzemanyagtöltő állomás közelében egy hárombocsos anyamedve támadt rá, ezután ismerőse, egy 27 éves, ugyancsak szolgálaton kívüli önkéntes tűzoltó sietett a segítségére, akit szintén megsebzett a nagyvad – a medvét végül egy harmadik férfi kergette el. A sérülteket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba szállították, ahol sebészeti beavatkozásra is szükség volt. Az első sérült kártérítési pert indított a Csíkszeredai Bíróságon a Környezetvédelmi, Víz- és Erdőügyi Minisztérium, illetve a területileg illetékes Szent Anna Vadásztársulat ellen, 40 ezer euró értékű nem vagyoni kártérítést követelve az őt ért sérelem miatt. A keresetet 2019 áprilisában iktatták, és mivel a bíróság több mint 5000 lej értékű igazságügyi bélyegilleték befizetéséről döntött, ezt a felperes 12 havi részletben törleszthette. A bíróság tavaly augusztusban 24 ezer lej értékű kártérítés kifizetésére kötelezte a szaktárcát, ezt az összeget módosította 15 000 euróra a fellebbezés után másodfokon eljáró Hargita Megyei Törvényszék.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás