
A színészek egy része a helyszínen, a többiek online próbáltak bekapcsolódni
Fotó: Haáz Vince
Az ukrajnai háború elől Budapestre menekült beregszászi színészekkel készített közös előadást a marosvásárhelyi Spectrum színház, és nem véletlenül egy olyan darabot választottak, amely egy kis szigeten játszódik, viharban.
2023. április 12., 13:272023. április 12., 13:27
Shakespeare utolsó művét, A vihar című darabot viszi színre a marosvásárhelyi Spectrum színház és a Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház – a közös munkáról beszéltek a szerdán tartott sajtótájékoztatón.
Török Viola rendező
Fotó: Haáz Vince
Török Viola rendezőtől megtudtuk, hogy több alkalommal is dolgoztak már együtt kárpátaljai kollégáikkal, és most is keresték az alkalmat, hogy újra megtehessék. A beregszászi színészek a háború elől Budapestre menekültek, otthonaiktól elszakadtak,
Marosvásárhelyen és Budapesten külön-külön, majd egy hétig együtt is próbáltak a színészek. A darab zenéjét Kelemen László válogatta össze, és többek között elhangzik egy nyárádmenti dal is, illetve felcsendül a hegedű, és több olyan táncot is láthatunk, amelynek gyökere a reneszánszból táplálkozik.
Kelemen László elégedett, mert sok zene és tánc került a darabba
Fotó: Haáz Vince
A darabban játszó Tatai Sándor, Szász Anna, Kárp György, Márton Emőke Katinka és Pál Hunor kedvcsinálóként meséltek arról, hogy mit jelent számukra ez az előadás, a közös munka a kárpátaljai színészekkel, és biztattak mindenkit, hogy ha teheti, nézze meg A vihart.
Tatai Sándor főszereplő lelkesen beszélt a háromórás előadásról
Fotó: Haáz Vince
A bemutató április 19-én, szerdán 19 órától lesz a Marosvásárhelyi Nemzeti Színházban, majd április 21-én bemutatják Budapesten is, aztán Kisvárdán láthatja a nagyközönség.
A román és a magyar kormány együttműködési megállapodást készül aláírni az elektromos vezetékek szállítási kapacitásának növeléséről – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan.
Hatósági felügyelet alá helyeztek egy Beszterce-Naszód megyei 17 éves fiút, akit három alkalommal is jogosítvány nélküli vezetésen értek a rendőrök.
A 2025-ös Szent Miklós Napok ünnepi dísztanácsülésének legkiemelkedőbb pillanata Fogarasy Mihály római katolikus erdélyi püspök post mortem díszpolgári címének átadása volt. Az önkormányzat számos további elismerést is átadott az arra érdemeseknek.
A Szent Balázs Alapítvány két alkalmazottal és mintegy ötven önkéntessel szervezi konferenciáit, működteti prevenciós és betegápolási programjait. Az önkéntesség világnapján a társadalmi felelősségvállalás szerepéről beszélgettünk.
A legfelsőbb bíróság pénteken úgy döntött, hogy megtámadja az alkotmánybíróságon a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezetet.
Újabb nagy névvel bővült a 2026-os Vibe Fesztivál fellépőinek listája: a szervezők bejelentették, hogy Azahriah is színpadra lép a július 2–5. között megtartandó Maros-parti rendezvényen.
Benyújtották pénteken a parlamentbe a Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormány címet viselő bizalmatlansági indítványt, amelyben az Ilie Bolojan vezette kormány lemondását követelik a kezdeményezők.
Románia egyik legnagyobb turisztikai beruházásaként mutatták be a DraculaLandet, egy Bukarest közelében tervezett komplexumot, amely évente akár 3 millió látogatót vonzana tematikus parkjával és digitális újdonságaival.
Több riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a felerősödő szél miatt.
Nyilvánosságra hozták azt az elképesztő térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, ahogyan egy autó Nagyváradon átrepül egy körforgalmon, majd két másik jármű felett is.
szóljon hozzá!