
Nagy szerepe lesz az életmentésben a tervezetett kardiológiai központnak. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A magyar kormány a határon túli egészségügyi infrastruktúra fejlesztésére is figyelmet fordít. Ennek részeként a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház számára ítélt meg egy hatalmas jelentőségű támogatást, amely egy intervencionális kardiológiai központ létrehozását célozza. A Székelyföldi Jégkorong Akadémiát működtető Mens Sana Alapítvány a közvetítő intézmény szerepét kapta – számol be közleményben a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ). A támogatás értéke 925 millió forint.
2021. február 20., 22:022021. február 20., 22:02
Mint a szerkesztőségünknek is elküldött dokumentumban emlékeztetnek, 2020 májusában a koronavírus-járvány kitörésekor már egyszer sikerült hatékony segítséget nyújtani a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórháznak. Akkor Mens Sana Alapítvány a marosszentgyörgyi jégpályára szánt konténereket bocsátotta ideiglenesen az egészségügyi intézmény rendelkezésére. Most az alapítvány
A közleményből az is kiderül, hogy Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség elnöke közbenjárásának köszönhetően
Az elmúlt évek munkájának elismeréseként a megítélt magyar állami támogatást a Mens Sana Alapítvány kezeli. A rendelkezésükre bocsátott forrásokból megvásárolt felszerelések az alapítvány tulajdonát képezik, de a kórház használatában állnak majd.
A magyar kormány mostani segítsége hatalmas jelentőséggel bír Csík-térség, Hargita megye és egész Székelyföld lakossága számára, ugyanis
A kórház jó ideje készül, hogy fejlessze a kardiológiai osztályát. Számos szakember már végzett, vagy jelenleg is végez olyan célirányos továbbképzést, amely szükséges az intervencionális kardiológiai központ működéséhez.
Konrád Judit, a kórház menedzsere elismerését fejezte ki, hogy a többszereplős közös törekvés eredményt hozott.
Közegészségügyi szempontból nagyon nagy dolog ez a térségben lakóknak, évek óta küszködünk érte, többször voltunk már egy karnyújtásnyira a megvalósulástól, de eddig mindig visszacsúsztunk. Ez igazi siker. Köszönjük a magyar kormány támogatását és a Mens Sana Alapítvány segítségét, azt, hogy felkarolta a központ létrehozását. Köszönjük Hargita Megye Tanácsának, számos helybeli és anyaországi szakembernek, hogy szorgalmazták, segítették a tervezést, és mellénk álltak ebben az ügyben. Most ismét nagy munka következik, el kell indítani a lehető legrövidebb időn belül a központot” – nyilatkozta Konrád Judit.
„Évente átlagosan hatszáz beteget küldünk tovább egyetemi központokba sürgős intervencionális kardiológiai ellátásra. Ez a szám jól mutatja, mennyire nélkülözhetetlen egy ilyen csíkszeredai központ beindítása.
– hívta fel a figyelmet a központ szakmai jelentőségére Balogh Csaba István kardiológus főorvos, a kardiológiai osztály vezetője. „A székelyföldi betegek számára kiemelkedő fontosságú ez a beruházás, amelyre most támogatást kaptunk” – összegezte a főorvos.
A Székelyföldi Jégkorong Akadémia önmeghatározása értelmében a rendelkezésére álló lehetőségek kihasználásával a sportképzésen kívül a társadalmi szerepvállalást is feladatának tekinti.
Hétről hétre dolgozunk azon, hogy a sport, a rendszeres testmozgás népszerűsítésével csökkentsük a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát.
– fogalmaznak a közleményben az akadémiát működtető Mens Sana Alapítvány képviselői.
A támogatás értéke a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház tájékoztatása szerint egyébként 925 millió forint.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
1 hozzászólás