
Fotó: Szentegyházi hegyimentő és barlangász csapat
A biztonságosabb túrázás, illetve az esetleges mentések megkönnyítése érdekében javítják fel a hidakat, illetve takarítják meg az ösvényeket a Vargyas-szorosban a Hargita Megyei Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálat szentegyházi munkatársai.
2021. augusztus 02., 14:512021. augusztus 02., 14:51
Folyamatosan zajlanak a karbantartási munkálatok a Vargyas-szorosban, ahol újrafestik a hidak vasszerkezetét, valamint kicserélik rajtuk az elkorhadt deszkákat,
– fejtette ki lapunknak Szőcs Tibor, a szentegyházi hegyimentő alakulat vezetője. Elmondása szerint ezen munkálatok a turisták biztonsága érdekében is fontosak, ugyanakkor megkönnyítik az alakulat dolgát, amennyiben menteni kell valakit.
Fotó: Szentegyházi hegyimentő és barlangász csapat
– magyarázta Szőcs. Mint mondta a projekt jelenleg tervezés alatt áll, remélik, hogy még idén megvalósíthatják.
Ez lényegesen megkönnyítené a mentéseket, hiszen ott tárolhatnák a szükséges felszereléseket, amelyeket ezután nem kell majd minden alkalommal odacipelni.
Fotó: Szentegyházi hegyimentő és barlangász csapat
A sziklamászó útvonalak esetében táblákat szeretnének kihelyezni, amelyeken nem csak a megnevezésük, de a nehézségi szintjük is szerepelne. A szorosban kidőlt fákat egyébként igyekeznek hasznosítani, például padokat készítenek belőle.
– részletezte Szőcs Tibor. Hozzátette, nagyon örül annak, hogy munkájukat a homoródalmási közbirtokosság, valamint több vállalkozó is támogatja.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
szóljon hozzá!