
Ditrói hagyományőrzők mutatnak be betlehemes játékot a nyílt napon
Fotó: Gyergyóditrói Hagyományőrző Egyesület
Ingyenes családi napra hív minden érdeklődőt a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeum. Szombaton, december 17-én díjmentesen tekinthető meg a lepkekiállítás, valamint a Megőrzött múlt népitextília-kiállítás és még számos érdekesség várja a látogatókat.
2022. december 16., 21:122022. december 16., 21:12
2022. december 17., 10:402022. december 17., 10:40
Az ünnepek alatt az emberek a karácsonyi, István-, János-napi éneklések, aprószentelések alatt végig járják rokonaikat, barátaikat, megerősítik kapcsolataikat – erre kéri a látogatókat a Tarisznyás Márton Múzeum is. „Gyere el és énekelj meg minket” – szól a felhívásuk.
A kántálókat különös szeretettel fogadják, hiszen egy régi hagyomány elevenedik meg általuk ezen a napon is, de természetesen nemcsak azokat hívják, akik énekszóval köszöntik a múzeumot, hanem bárkit, aki bekapcsolódna a rendezvénybe. Ezen a napon a múzeum tárlatai (a Lepkelesben lepke- és fotókiállítás, valamint az újonnan megnyílt Megőrzött múlt népitextília-kiállítás) ingyen látogathatók 11 és 16 óra között, extra tartalmakkal.
Kísérőprogramként kézműves foglalkozás is lesz: karácsonyfadíszeket lehet készíteni természetes anyagokból a Portéka Egyesülettel és Tamás Boglárral, a Figura Stúdió Színház színésznőjével.
16 órától pedig a Gyergyóditrói Hagyományőrző Egyesület betlehemes csoportja zárja méltóképpen karácsonyváró napot.
Tűz pusztított egy gelencei háznál hétfőn hajnalban: a lángok felemésztették az otthon tetőszerkezetét, a melléképületeket és egy autót. Pap László és családja most segítségre szorul, hogy mihamarabb visszaköltözhessenek az épületbe.
Ha a koalíciós pártok szerdán megállapodnak az állami költségvetés tervezetének végső formájáról, a parlament március 15. és 17. között megvitathatja a jogszabályjavaslatot – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Aláírta kedden Nicușor Dan államfő a Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszteri kinevezéséről szóló dekrétumot. Az új miniszter 16 órakor teszi le a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok számára elengedhetetlen a névjegyzékbe való regisztráció, ha részt kívánnak venni a magyarországi országgyűlési választásokon. Március 18-ig még megtehetik.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.
Az oltásokkal kapcsolatos kampányt indít az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A 2026-os állami költségvetés felelős és kiegyensúlyozott lesz, minden eddiginél nagyobb összeget fordítanak beruházásokra és rekordösszegű uniós forrás lehívásával számolnak - jelentette ki kedden Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Közlekedési baleset történt kedd reggel a 12A jelzésű országút és a 123E megyei út kereszteződésében, Csíkdelne település bejáratánál.
A közel-keleti konfliktus térségében rekedt összesen 318 román állampolgár térhetett haza Romániába azzal a két különjárattal, amelyek a keddre virradó éjszaka szálltak le az otopeni-i repülőtéren – számolt be Oana Țoiu külügyminiszter.
Kétszer annyi cég kezdte az idei évet a bezáráshoz vezető folyamat elindításával Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint tavaly januárban. Országos viszonylatban csak feleannyival nőtt a cégfeloszlatások száma, mint a három székelyföldi megyében.
szóljon hozzá!