
Archív
Fotó: Barabás Ákos
A Szentegyházi Szent Gellért Alapítvány, együttműködve a Szentegyházi Ifjúsági Fórummal és a helyi önkormányzattal negyedik alkalommal rendezi meg a Karácsonyi Kavalkádot a szentkeresztbányai piactéren.
2017. december 15., 14:462017. december 15., 14:46
2017. december 15., 14:492017. december 15., 14:49
Kulturális műsorokkal, lelki programokkal hangolnak Jézus születésének ünnepére.
A gyermekeket kézműves-foglalkozásokra hívják. Öt órától angyalváró közösségi program fokozza a várakozást. Hat óra körül angyali meglepetéssel zárul a Karácsonyi Kavalkád.
Negyedik alkalommal, ezúttal Szentegyházán gyűlnek össze a székelyföldi betlehemes csoportok, hogy bemutassák településeik betlehemes játékát. A szentegyházi Gábor Áron Művelődési Ház színpadán vasárnap a reggel kilenc órakor kezdődő megnyitó után láthatják
Ezt követően a jelen lévő szakemberek véleményezik a látottakat. A csoportok a délután folyamán ellátogatnak a a karácsonyi kavalkádra.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
Mindeddig nem okozott komolyabb fennakadásokat Hargita megyében az erős havazás, de az elkövetkező napokra kiadott sárga jelzésű meteorológiai riasztás többletfeladatokat ró a hatóságokra.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
szóljon hozzá!