
Tavaly karácsonykor másfélezernyi rászoruló személyhez juttattak el segélycsomagokat
Fotó: Gondviselés Segélyszervezet/facebook
A Gondviselés Segélyszervezet erdővidéki önkéntesei decemberben sem tétlenkednek. A közelgő karácsony alkalmával idén is tartós élelmiszerekből álló csomagokkal tervezik segíteni a nehéz körülmények között élő, erdővidéki többgyermekes családokat.
2024. december 08., 09:582024. december 08., 09:58
Az Unitárius Egyház segélyszervezete idén is tartós élelmiszerekből álló csomagokkal segíti a nehéz körülmények között élő, erdővidéki többgyermekes családokat, szellemi és testi fogyatékosokat, idős kisnyugdíjasokat. A karácsony közelségére való tekintettel ez alkalommal is ötvözik a járvány előtti, személyes jelenlétű gyűjtőmódszerüket a járvány ideje alatt alkalmazott adománydobozos változattal.
Kezdeményezésükhöz idén Baróton a Profi és a Penny bevásárlóközpont, a Comixt Rt. (külső) önkiszolgálója és a CEC melletti üzlete, a Fa-Kuckó Kft. Víz utcai üzlete és a Lia Kft. Piac utca sarkán található üzlete; Bardocon a Deák Hámor Kft. üzlete; Erdőfülében a Fa-Kuckó üzlete; Köpecen a Fa-Kuckó üzlete és a Köpec Center; Székelyszáldoboson a Lia Kft. üzlete; Vargyason a Prod Laricom Kft. alszegi és felszegi üzletei csatlakoztak – tudtuk meg a Gondviselés Segélyszervezet erdővidéki programfelelőseitől, Demeter Zoltántól és Pájer Györgytől.
Mivel tapasztalataik szerint az ilyesfajta gyűjtés többnyire nem bizonyul elégségesnek, pénzbeli adományok felajánlására is kérik, biztatják az arra fogékonyságot érzőket. A pénzbeli adományokat az önkéntesek koordinátora, Pájer György veszi át személyesen (telefonszáma: 0748 684 983).
A Gondviselés tavalyi hasonló akciója eredményeként másfélezernyi rászoruló személyhez juttattak el segélycsomagokat 60 településen a Budapest–Brassó „tengely” mentén. A segélyszervezet emellett más jellegű karitatív kezdeményezésekkel is gyakorta hívja fel magára a figyelmet. Legutóbb például – a Codespring–Softech erdélyi magyar szoftverfejlesztő céggel való együttműködésük révén – a nagyajtai Kriza János Általános Iskola közösségét lepték meg sportszer-adománnyal, szeptember 28-án pedig sorban 12. ukrajnai segélyszállítmányuk ért célba.
A Gondviselés Segélyszervezet november 16-án Vargyason – 40 személy jelenlétében – tartotta tisztújító közgyűlését. Az új vezetőség mandátuma 2027-ig tart.
Az anyaszervezet elnökségi tagjai: Szabó László (elnök), Vagyas Attila (alelnök), Erdő-B. Vilmos, Gazdag Ildikó, Kiss Zsuzsánna, Solymosi Alpár, Székely Andrea (további elnökségi tagok), valamint Elekes Zsolt (felügyelő).
A háromszéki fiókszervezetet elöljárói: Gazdag Ildikó (elnök), Biró Attila (alelnök), Buzogány-Csoma István, Demeter Zoltán Béla, László-Benczédi Zsófia, Pájer György Szabolcs, Péterfi Zita Ágnes (elnökségi tagok), valamint Nagy Genoveva Beatrice (felügyelő).
A Hargita megyei fiókszervezet elnöksége: Solymosi Alpár (elnök), Bartha Márta (alelnök), Deák Réka, id. Szombatfalvi József és Tőkés Lehel; felügyelő: Balázs Sándor.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
szóljon hozzá!