
Tavaly karácsonykor másfélezernyi rászoruló személyhez juttattak el segélycsomagokat
Fotó: Gondviselés Segélyszervezet/facebook
A Gondviselés Segélyszervezet erdővidéki önkéntesei decemberben sem tétlenkednek. A közelgő karácsony alkalmával idén is tartós élelmiszerekből álló csomagokkal tervezik segíteni a nehéz körülmények között élő, erdővidéki többgyermekes családokat.
2024. december 08., 09:582024. december 08., 09:58
Az Unitárius Egyház segélyszervezete idén is tartós élelmiszerekből álló csomagokkal segíti a nehéz körülmények között élő, erdővidéki többgyermekes családokat, szellemi és testi fogyatékosokat, idős kisnyugdíjasokat. A karácsony közelségére való tekintettel ez alkalommal is ötvözik a járvány előtti, személyes jelenlétű gyűjtőmódszerüket a járvány ideje alatt alkalmazott adománydobozos változattal.
Kezdeményezésükhöz idén Baróton a Profi és a Penny bevásárlóközpont, a Comixt Rt. (külső) önkiszolgálója és a CEC melletti üzlete, a Fa-Kuckó Kft. Víz utcai üzlete és a Lia Kft. Piac utca sarkán található üzlete; Bardocon a Deák Hámor Kft. üzlete; Erdőfülében a Fa-Kuckó üzlete; Köpecen a Fa-Kuckó üzlete és a Köpec Center; Székelyszáldoboson a Lia Kft. üzlete; Vargyason a Prod Laricom Kft. alszegi és felszegi üzletei csatlakoztak – tudtuk meg a Gondviselés Segélyszervezet erdővidéki programfelelőseitől, Demeter Zoltántól és Pájer Györgytől.
Mivel tapasztalataik szerint az ilyesfajta gyűjtés többnyire nem bizonyul elégségesnek, pénzbeli adományok felajánlására is kérik, biztatják az arra fogékonyságot érzőket. A pénzbeli adományokat az önkéntesek koordinátora, Pájer György veszi át személyesen (telefonszáma: 0748 684 983).
A Gondviselés tavalyi hasonló akciója eredményeként másfélezernyi rászoruló személyhez juttattak el segélycsomagokat 60 településen a Budapest–Brassó „tengely” mentén. A segélyszervezet emellett más jellegű karitatív kezdeményezésekkel is gyakorta hívja fel magára a figyelmet. Legutóbb például – a Codespring–Softech erdélyi magyar szoftverfejlesztő céggel való együttműködésük révén – a nagyajtai Kriza János Általános Iskola közösségét lepték meg sportszer-adománnyal, szeptember 28-án pedig sorban 12. ukrajnai segélyszállítmányuk ért célba.
A Gondviselés Segélyszervezet november 16-án Vargyason – 40 személy jelenlétében – tartotta tisztújító közgyűlését. Az új vezetőség mandátuma 2027-ig tart.
Az anyaszervezet elnökségi tagjai: Szabó László (elnök), Vagyas Attila (alelnök), Erdő-B. Vilmos, Gazdag Ildikó, Kiss Zsuzsánna, Solymosi Alpár, Székely Andrea (további elnökségi tagok), valamint Elekes Zsolt (felügyelő).
A háromszéki fiókszervezetet elöljárói: Gazdag Ildikó (elnök), Biró Attila (alelnök), Buzogány-Csoma István, Demeter Zoltán Béla, László-Benczédi Zsófia, Pájer György Szabolcs, Péterfi Zita Ágnes (elnökségi tagok), valamint Nagy Genoveva Beatrice (felügyelő).
A Hargita megyei fiókszervezet elnöksége: Solymosi Alpár (elnök), Bartha Márta (alelnök), Deák Réka, id. Szombatfalvi József és Tőkés Lehel; felügyelő: Balázs Sándor.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
szóljon hozzá!