
Tavaly karácsonykor másfélezernyi rászoruló személyhez juttattak el segélycsomagokat
Fotó: Gondviselés Segélyszervezet/facebook
A Gondviselés Segélyszervezet erdővidéki önkéntesei decemberben sem tétlenkednek. A közelgő karácsony alkalmával idén is tartós élelmiszerekből álló csomagokkal tervezik segíteni a nehéz körülmények között élő, erdővidéki többgyermekes családokat.
2024. december 08., 09:582024. december 08., 09:58
Az Unitárius Egyház segélyszervezete idén is tartós élelmiszerekből álló csomagokkal segíti a nehéz körülmények között élő, erdővidéki többgyermekes családokat, szellemi és testi fogyatékosokat, idős kisnyugdíjasokat. A karácsony közelségére való tekintettel ez alkalommal is ötvözik a járvány előtti, személyes jelenlétű gyűjtőmódszerüket a járvány ideje alatt alkalmazott adománydobozos változattal.
Kezdeményezésükhöz idén Baróton a Profi és a Penny bevásárlóközpont, a Comixt Rt. (külső) önkiszolgálója és a CEC melletti üzlete, a Fa-Kuckó Kft. Víz utcai üzlete és a Lia Kft. Piac utca sarkán található üzlete; Bardocon a Deák Hámor Kft. üzlete; Erdőfülében a Fa-Kuckó üzlete; Köpecen a Fa-Kuckó üzlete és a Köpec Center; Székelyszáldoboson a Lia Kft. üzlete; Vargyason a Prod Laricom Kft. alszegi és felszegi üzletei csatlakoztak – tudtuk meg a Gondviselés Segélyszervezet erdővidéki programfelelőseitől, Demeter Zoltántól és Pájer Györgytől.
Mivel tapasztalataik szerint az ilyesfajta gyűjtés többnyire nem bizonyul elégségesnek, pénzbeli adományok felajánlására is kérik, biztatják az arra fogékonyságot érzőket. A pénzbeli adományokat az önkéntesek koordinátora, Pájer György veszi át személyesen (telefonszáma: 0748 684 983).
A Gondviselés tavalyi hasonló akciója eredményeként másfélezernyi rászoruló személyhez juttattak el segélycsomagokat 60 településen a Budapest–Brassó „tengely” mentén. A segélyszervezet emellett más jellegű karitatív kezdeményezésekkel is gyakorta hívja fel magára a figyelmet. Legutóbb például – a Codespring–Softech erdélyi magyar szoftverfejlesztő céggel való együttműködésük révén – a nagyajtai Kriza János Általános Iskola közösségét lepték meg sportszer-adománnyal, szeptember 28-án pedig sorban 12. ukrajnai segélyszállítmányuk ért célba.
A Gondviselés Segélyszervezet november 16-án Vargyason – 40 személy jelenlétében – tartotta tisztújító közgyűlését. Az új vezetőség mandátuma 2027-ig tart.
Az anyaszervezet elnökségi tagjai: Szabó László (elnök), Vagyas Attila (alelnök), Erdő-B. Vilmos, Gazdag Ildikó, Kiss Zsuzsánna, Solymosi Alpár, Székely Andrea (további elnökségi tagok), valamint Elekes Zsolt (felügyelő).
A háromszéki fiókszervezetet elöljárói: Gazdag Ildikó (elnök), Biró Attila (alelnök), Buzogány-Csoma István, Demeter Zoltán Béla, László-Benczédi Zsófia, Pájer György Szabolcs, Péterfi Zita Ágnes (elnökségi tagok), valamint Nagy Genoveva Beatrice (felügyelő).
A Hargita megyei fiókszervezet elnöksége: Solymosi Alpár (elnök), Bartha Márta (alelnök), Deák Réka, id. Szombatfalvi József és Tőkés Lehel; felügyelő: Balázs Sándor.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
szóljon hozzá!