
Tavaly karácsonykor másfélezernyi rászoruló személyhez juttattak el segélycsomagokat
Fotó: Gondviselés Segélyszervezet/facebook
A Gondviselés Segélyszervezet erdővidéki önkéntesei decemberben sem tétlenkednek. A közelgő karácsony alkalmával idén is tartós élelmiszerekből álló csomagokkal tervezik segíteni a nehéz körülmények között élő, erdővidéki többgyermekes családokat.
2024. december 08., 09:582024. december 08., 09:58
Az Unitárius Egyház segélyszervezete idén is tartós élelmiszerekből álló csomagokkal segíti a nehéz körülmények között élő, erdővidéki többgyermekes családokat, szellemi és testi fogyatékosokat, idős kisnyugdíjasokat. A karácsony közelségére való tekintettel ez alkalommal is ötvözik a járvány előtti, személyes jelenlétű gyűjtőmódszerüket a járvány ideje alatt alkalmazott adománydobozos változattal.
Kezdeményezésükhöz idén Baróton a Profi és a Penny bevásárlóközpont, a Comixt Rt. (külső) önkiszolgálója és a CEC melletti üzlete, a Fa-Kuckó Kft. Víz utcai üzlete és a Lia Kft. Piac utca sarkán található üzlete; Bardocon a Deák Hámor Kft. üzlete; Erdőfülében a Fa-Kuckó üzlete; Köpecen a Fa-Kuckó üzlete és a Köpec Center; Székelyszáldoboson a Lia Kft. üzlete; Vargyason a Prod Laricom Kft. alszegi és felszegi üzletei csatlakoztak – tudtuk meg a Gondviselés Segélyszervezet erdővidéki programfelelőseitől, Demeter Zoltántól és Pájer Györgytől.
Mivel tapasztalataik szerint az ilyesfajta gyűjtés többnyire nem bizonyul elégségesnek, pénzbeli adományok felajánlására is kérik, biztatják az arra fogékonyságot érzőket. A pénzbeli adományokat az önkéntesek koordinátora, Pájer György veszi át személyesen (telefonszáma: 0748 684 983).
A Gondviselés tavalyi hasonló akciója eredményeként másfélezernyi rászoruló személyhez juttattak el segélycsomagokat 60 településen a Budapest–Brassó „tengely” mentén. A segélyszervezet emellett más jellegű karitatív kezdeményezésekkel is gyakorta hívja fel magára a figyelmet. Legutóbb például – a Codespring–Softech erdélyi magyar szoftverfejlesztő céggel való együttműködésük révén – a nagyajtai Kriza János Általános Iskola közösségét lepték meg sportszer-adománnyal, szeptember 28-án pedig sorban 12. ukrajnai segélyszállítmányuk ért célba.
A Gondviselés Segélyszervezet november 16-án Vargyason – 40 személy jelenlétében – tartotta tisztújító közgyűlését. Az új vezetőség mandátuma 2027-ig tart.
Az anyaszervezet elnökségi tagjai: Szabó László (elnök), Vagyas Attila (alelnök), Erdő-B. Vilmos, Gazdag Ildikó, Kiss Zsuzsánna, Solymosi Alpár, Székely Andrea (további elnökségi tagok), valamint Elekes Zsolt (felügyelő).
A háromszéki fiókszervezetet elöljárói: Gazdag Ildikó (elnök), Biró Attila (alelnök), Buzogány-Csoma István, Demeter Zoltán Béla, László-Benczédi Zsófia, Pájer György Szabolcs, Péterfi Zita Ágnes (elnökségi tagok), valamint Nagy Genoveva Beatrice (felügyelő).
A Hargita megyei fiókszervezet elnöksége: Solymosi Alpár (elnök), Bartha Márta (alelnök), Deák Réka, id. Szombatfalvi József és Tőkés Lehel; felügyelő: Balázs Sándor.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
szóljon hozzá!