
Fotó: Székelyhon
Közösen ünnepeltek a csíkszeredai nagycsaládosok, mintegy hálaadásként az elmúlt év sok öröméért, amelyet a családban megtapasztaltak. A karácsonyváró ünnepséget szombaton este tartották a Szent Imre Ifjúsági Központban a Csíkszeredai Egyesület a Nagycsaládokért szervezésében.
2018. december 15., 19:082018. december 15., 19:08
Csíkszeredai sokgyermekes családok gyűltek össze szombaton este, hogy karácsonyra hangolódjanak az adventi időszakban, és közösen ünnepeljenek a Szent Imre Ifjúsági Központban. Dánél Sándor, a Csíkszeredai Egyesület a Nagycsaládokért elnöke elmondta, immáron 14. alkalommal szervezik meg a rendezvényt, hiszen a karácsony a családok legfontosabb örömünnepe.
– fogalmazott az egyesület vezetője. Hozzátette, a közös ünnep azért is fontos, hogy a csillogó szemű, apró gyermekeiket, illetve a 14 évesnél idősebb gyermekeiknek úgyszintén tudjanak örülni, látva egymást, az új családokat.
Fotó: Székelyhon
A rendezvény ünnepi szentmisével kezdődött, majd karácsonyi műsorra is készültek a családok, végül pedig ajándékcsomagokat osztottak ki a résztvevőknek. Idén a Csíki Vállalkozók Egyesülete által szervezett jótékonysági Katalin-bálon támogatták a nagycsaládosok karácsonyát, ugyanakkor más cégektől és szervezetektől is kaptak támogatást.
A nagycsaládosok egyesülete Csíkszeredában több mint 30 népes családot tart számon, olyanokat, akik legkevesebb négy gyermeket nevelnek.
Fotó: Székelyhon
– jegyezte meg Dánél Sándor.
Ünnepi szentmisével hangolódtak rá a karácsonyra
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerda este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy csütörtökön benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát.
Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a védett ár kivezetését – írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Úgy tűnik, nem kimondottan gazdasági okokból szüntették meg a Vasárnap és a Keresztény Szó című lapok, illetve a Romkat.ro portál szerkesztőinek munkaviszonyát. A múlt csütörtökön menesztett újságírók mindenesetre jogi lépéseket fontolgatnak.
Kiemelték szerdán a Midia kikötő közelében elsüllyedt Astana vontatóhajó három eltűntnek nyilvánított matróza egyikének holttestét a roncs felszínre hozásakor – tájékoztatott a Midia Marine Terminal.
A romániaiak 81 százaléka szerint rossz irányba halad jelenleg az ország – derül ki az Avangarde friss közvélemény-kutatásának szerdán közzétett adataiból.
Két személyautó ütközött Marosvásárhelyen, a Bolyai utcában szerda délután. A helyszínre érkező SMURD mentősök a helyszínen ellátták.
Különleges filmes élményben lehet része az érdeklődőknek június 19-én, pénteken 18 órától a Godako Rendezvényteremben, ahol Gergely László látványtechnikus tart interaktív előadást a hollywoodi filmgyártás kulisszatitkairól.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürója szerdán úgy döntött, hogy vasárnapra összehívja a párt kongresszusát, miközben tovább mélyül a feszültség Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök és a párt vezetése között.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem támogatja a Veștea-kormányt – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről – közölték liberális források.
szóljon hozzá!