
Fotó: Erdélyi Magyar Televízió
Meghirdeti a Karácsonyi csodaváró zenei vetélkedőjét az Erdélyi Magyar Televízió – tudatták a szerkesztőségünknek is elküldött közleményben.
2021. november 25., 13:192021. november 25., 13:19
Mint írják, a vetélkedőre jelentkezhet minden erdélyi, amatőr vagy hivatásos zenész, zenekar illetve kórus, amely meg szeretné mutatni tehetségét a nagyközönségnek.
A dalok beküldésének határideje 2021. december 5., vasárnap éjfél. A produkciókat a csodavaro@erdely.tv e-mail címre várják a szervezők, egy rövid bemutatkozás kíséretével. A verseny az Erdélyi Magyar Televízió YouTube-csatornáján zajlik, december 6-a és 12-e között.
Fotó: Erdélyi Magyar Televízió
A vetélkedő részletes szabályzata megtekinthető az Erdélyi Magyar Televízió Facebook-oldalán létrehozott eseménynél. Arra kérik a jelentkezőket, olvassák el figyelmesen a szabályzat minden pontját.
A kötelező magánnyugdíjalapban összegyűlt pénz 30 százalékát adják ki egyben, 70 százalékát pedig havi lebontásban. A havonta történő kifizetést a szociális minimálnyugdíjhoz viszonyítják, ami most 1281 lej.
Öt fiatal jelentkezett arra, hogy visszaszerezze a keresztet a Duna jeges vizéből, azonban végül csak hárman ugrottak a folyóba Giurgiuban vízkeresztkor. A románok úgy tartják, hogy aki elsőként éri el a keresztet, egész évben szerencse kíséri.
Több autóban is kárt tett a tetőről lezúduló hó Gyulafehérváron. Az eset kapcsán óvatosságra hívja fel a járműtulajdonosok és gyalogosok figyelmét a helyi önkormányzat.
Eseménydús napokon vannak túl, és azokra is számítanak a Hargita és Maros megyei hegyimentők. Tapasztalataik szerint a balesetek többsége a sí- és szánkópályákon történik, de a hegyekben várható további havazás miatt a túrázóknak is résen kell lenni.
Két felnőttet és négy gyermeket vittek kórházba, miután autójukkal a jeges Beszterce-folyó medrébe zuhantak Dornavátrán.
A csendőrség kedden közölte, hogy hamisak azok a közösségi médiában terjedő képek, amelyeken állítólagos román csendőrök láthatók, amint egy épületben járólapot raknak le.
A közmédia mindenki számára ingyenesen elérhetővé teszi a Nemzeti Sport archív tartalmait – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
A romániai polgárok több mint kétharmada (68 százaléka) támogatná az ukrajnai béke megkötését az Egyesült Államok által szabott feltételek mellett – derül ki az Avangarde közvélemény-kutatásából.
Lezuhant kedden Aradon egy tízemeletes tömbház tetejéről két férfi. A tragédia a Romanilor sugárúton történt.
Meghalt Tarr Béla filmrendező kedden – közölte az MTI-vel Fliegauf Bence rendező a család nevében.
szóljon hozzá!