
Az Árvácska együttes Csíkszereda karácsonyfájánál, az első adventi gyertya meggyújtásakor is fellépett
Fotó: Pinti Attila
A csíksomlyói Árvácska együttes tagjai gyermekotthonokban élő fiatalok, valamint segítő társaik, akik idén karácsonyi koncerttel ajándékozzák meg az érdeklődőket.
2021. december 23., 13:112021. december 23., 13:11
2021. december 23., 14:412021. december 23., 14:41
Népies és modern karácsonyi dalokkal készültek, amelyet Jézus születéstörténetével díszítve mesélnek el. December 24-én 23 órától a csíksomlyói kegytemplomban, december 26-án délben 12 órától a csicsói templomban, majd este 6 órától a csíkszeredai Szent Ágoston templomban, december 30-án pedig a csomortáni templomban lépnek fel. „Minden jótevőnket, barátunkat, ismerősöket, osztálytársakat és mindazokat, akik egy kis ünnepi hangulatra vágynak, szeretettel várjuk” – olvasható az Árvácska meghívójában.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
szóljon hozzá!