
Fotó: Gábos Albin
Hátrányos helyzetű iskolásokat támogat a Rotary Club csíkszeredai szervezete a szombati karácsonyi jótékonysági koncert bevételeiből. A Karácsony regéje című koncertet a Segítő Mária Gimnázium kollégiumának dísztermében tartják szombaton 18 órától.
2024. december 03., 16:332024. december 03., 16:33
2024. december 03., 16:342024. december 03., 16:34
Harmadik alkalommal szervez hagyományőrző karácsonyi koncertet a Rotary Club Csíkszeredában. A Karácsony regéje című koncertet szombaton 18 órától tartják a Segítő Mária Gimnázium kollégiumának dísztermében, a Mihai Eminescu utca 3. szám alatt. A belépő ára 30 lej, a jegyek már kaphatók a Szakszervezetek Művelődési Házának jegypénztárában.
A koncert két részből áll, az első rész előadója Gábor Margit lesz, akit Kis Lehel Sándor kísér zongorán. A második részben a Nagy István Művészeti Középiskola IX – XII. osztályainak kórusa, zenekara és szólistái lépnek fel. Felkészítő tanárok: Boldizsár Szabolcs, Cseh Izabella, Fábián Attila, László Mária, Mihály Melinda. Karmester: Péter Ernő
Fotó: Gábos Albin
Mint Kraft Zsolt szervező, a Rotary Club csíkszeredai tagja elmondta, a bevételekből gyenge anyagi háttérrel rendelkező családból származó, I -VIII osztályos gyermekeket támogatnak. Többek között tanszerek, oktatási segédeszközök, ruházati cikkek vásárlásával, iskola utáni tevékenységek (sport, nyelvórák, stb.), kirándulások, ebéd kifizetésével, vagy egyéb oktatáshoz kapcsolódó javakkal, szolgáltatásokkal segítenék ezeket a gyerekeket abban, hogy jobban felzárkózhassanak társaikhoz.
A mélybe zuhant egy lift csütörtök reggel a bukaresti CFR-palotában. A liftben heten tartózkodtak, öt embert pedig kórházba szállítottak a baleset következtében.
Elindult a Boldogasszony zarándokvonat a csíksomlyói pünkösdi búcsúra csütörtök reggel a budapesti Keleti pályaudvarról.
Miután az elmúlt időszakhoz képest viszonylag hosszú napokig változatlan maradt a benzin ára a román piacvezető Petromnál, a hosszú hétvége előtt ez most változik.
A szakszervezeti szövetségek kérik a kormánytól és a munkaügyi minisztériumtól, hogy haladéktalanul kezdeményezzenek „valós és átlátható” vitát az új egységes bértörvény tervezetéről.
A Béke – Románia az első parlamenti frakció szenátora, Adrian Peiu csütörtökön közölte, hogy egy BÉKE–AUR–PSD alkotta kormány létrehozását támogatnák.
Gyerekzsivaj pezsdítette fel a borús reggelt Sepsiszentgyörgy főterén, a Lábbusz-program ötödik születésnapján. A gyalogos iskolabuszról az elmúlt években 13 város vett példát, és az ötletgazdák abban bíznak, hogy hamarosan még többen csatlakoznak.
Az alacsony bérek miatt alig van szakemberutánpótlás, nem vonzó a népegészségtan az egészségügyi pályát választók számára. Most viszont a még meglévő személyzetet is karcsúsítania kell a népegészségügyi igazgatóságoknak az állami megszorítások miatt.
Az Európai Unió Szolidaritási Alapjából kaphat támogatást Románia a tavalyi árvizek utáni helyreállítási munkálatokra. A tervek szerint a parajdi beavatkozások és több Kovászna megyei település is érintett lehet.
A kormányfői megbízatás maximális hosszának korlátozását kezdeményezte alaptörvény-módosító javaslatában a Tisza-frakció két tagja szerdán.
Az ivóvíz- és csatornahálózat korszerűsítési munkálatok alatt minden gyergyószentmiklósi városrészben felásták az utakat. Történtek már korábban is visszaaszfaltozások, idén ennek szeretnének a végére járni. Elkezdődtek a helyreállítási munkálatok.
szóljon hozzá!