
Rendhagyó tűzifa-karácsonyfa került a virágórához. Elsőre furcsának tűnhetett a kezdeményezés
Fotó: Haáz Vince
Az elkövetkező napokban kaphatják meg a rászorulók azt a tűzifát, amely a téli ünnepek alatt karácsonyfaként díszelgett Marosvásárhely központjában. Vásárhelyi és vidéki családok otthonait fogja melegíteni majd, de az adományokból egy család fűtésszámlájába is bepótolnak.
2022. január 24., 20:122022. január 24., 20:12
Marosvásárhely főterén a virágóránál, ahol a korábbi években a város karácsonyfája állt, december középen tűzifahasábokból kirakott fenyőfát állítottak fel. Az ötletgazda Rotaract Téka Ifjúsági Szervezet adományokat is gyűjtött a rászoruló családok számára.
A jótékonysági akció több szálon futott: a helyszínen adományozni lehetett a nehéz sorban élő családok számára, így pedig 4000 lej gyűlt össze. A telefonos szeretetszolgálatot működtető Solidaris Egyesületnél
Fotó: Haáz Vince
Többgyermekes családokra, idős, egyedül élő személyekre hívták fel a figyelmet. Legtöbben nem vásárhelyeik voltak, hanem vidéki településeken élők. Az összesítések során tizennégy nehéz körülmények között élő családnak juttatják el a tűzifát Marosvásárhelyre, Mezőmadarasra, Backamadarasra, Marosugrára és Ákosfalvára.
Fotó: Haáz Vince
A főtéren felállított karácsonyfában összesen tíz folyóméter fa volt, a bejövő adományok nagy részéből újabb 12 folyómétert vásároltak, így a rászoruló családoknak összesen 22 méternyi tűzifát juttatnak el. Mivel egy család nem tűzifát, hanem fűtéstámogatást igényelt, nekik 650 lejes támogatást adnak át. A jótékonysági akció részeként
A tűzifát február elejéig juttatják el a családokhoz.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
A hét első napjaiban még kitart a fagy, szerdától azonban országszerte enyhülni fog az idő – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 12. és 25. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Ismét jegyezhetők hétfőtől a Tezaur államkötvények – közölte a pénzügyminisztérium.
Plagizálással gyanúsították meg Radu Marinescu igazságügyi minisztert, aki azonban azt mondta, kifogásolt doktori disszertációját a húsz évvel ezelőtti jogszabályoknak és tudományos-etikai előírásoknak megfelelően írta meg.
A tavalyi harmadik negyedévben 9420 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme; a kiadások átlagösszege 8079 lej volt, ami a jövedelem 85,8 százalékát jelentette – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Alig négy óra alatt 30 ezer lejnyi bírságot szabtak ki a 15-ös országút mentén közúti ellenőrzést végző rendőrök, és négy jogosítványt is bevontak.
Keddre virradóan lehet a leghidegebb ebben a téli szakaszban – nyilatkozta a Digi24 hírtévének Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat igazgatója.
Az elmúlt 24 órában 67 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 75 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
Mit hoz az új év: békét vagy bizonytalanságot? Spórolást vagy utazást? A Székelyhon január közepén egy gondolatébresztő, ugyanakkor szórakoztató játékkal várja olvasóit a Facebookon.
szóljon hozzá!