Mi lenne, ha csak úgy gombnyomásra tudnánk váltani a nappalok és az esték között? Erre az egyik legszebb időszak a karácsony lenne, amikor Székelyföld is díszbe, ünnepi fénybe öltözik. Nos, ha gombot nem is, egy vonalat azért tudunk nyújtani, amit jobbra meg balra húzva fel-felbukkan Székelyudvarhely, Csíkszereda és Marosvásárhely nappal, illetve este. Képpárokon mutatjuk a három székelyföldi város nappali és sötétedés utáni, fényárba borult arcát, hogy egy kicsit jobban teljen a tél.
2020. december 24., 21:572020. december 24., 21:57
2020. december 25., 22:172020. december 25., 22:17
Karácsonyfa Marosvásárhelyen
Bolyai-iskola Marosvásárhelyen
A marosvásárhelyi Színház tér
A marosvásárhelyi főtér
Karácsonyfa Székelyudvarhely főterén
A székelyudvarhelyi művelődési ház
Székelyudvarhely főtere
A székelyudvarhelyi Márton Áron tér
Csíkszereda
A csíkszeredai Petőfi Sándor utca
A csíkszeredai központi park
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Páva, aranyfácán, törpe kacsa és még sok kisállat lesz megtekinthető a csíkszentkirályi sportcsarnokban február 20-22. között. A kiállítást a Csikszeredai HOBBY Kisállattenyésztők Egyesülete szervezi.
Klasszikus szerzők után idén egy kortárs alkotó kerül a Nemzetközi Felolvasómaraton középpontjába: Lackfi János műveiből válogathatnak a közös felolvasás résztvevői március 10-én, kedden.
A tavaly decemberi 9,69 százalékról idén januárban 9,62 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ahogy az várható volt az előrejelzések szerint, ismét téliesre fordult térségünkben is az időjárás, vasárnap este az esőzés havazásba váltott át, és friss hóréteg rakódott le.
Az idei országos költségvetés elfogadásáig még egyedi jóváhagyást sem kaphatnak az egészségügyi és szociális intézmények a megüresedett állások betöltésére. A személyzethiány mindeközben fokozódhat a megszorító intézkedések miatt.
Gázszivárgás miatt lezárták és lepecsételték a fő gázcsapot vasárnap késő este Marosvásárhelyen egy 44 lakrészes tömbházban.
Nicușor Dan államfő vasárnap bejelentette, hogy elfogadja Donald Trump amerikai elnök meghívását és részt vesz a Béketanács jövő heti washingtoni ülésén.
szóljon hozzá!