
Fotó: Huszár Szilamér
Hatalmas élményt jelent egy profi fotósnak is, ha lencsevégre kaphatja a sarki fényt, mikor az egész közel jön hozzá. Huszár Szilamér sepsiszentgyörgyi fotós izgatottan készült a nagy eseményre, és hatalmas elégtétellel hajtotta nyugovóra a fejét, miután csütörtökön este 10 és 12 óra között sikerült a ritka jelenséget megörökítenie.
2024. október 11., 15:192024. október 11., 15:19
2024. október 11., 15:212024. október 11., 15:21
Huszár Szilamért Münzlinger Attila asztrofotós „fertőzte meg” e műfaj szeretetével, így most már egy ideje ő is követi a témába vágó híreket. Eképpen értesült a Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Hivatal (NOAA) Űridőjárás-előrejelző Központja (SWPC) által jelzett geomágneses viharról.

Az űridőjárás újabb szemmel látható eseményének vagyunk ismét tanúi Székelyföldön is, ugyanis geomágneses vihar zajlik éppen, aminek következtében sarki fény keletkezik, ami jól láthatóan pirosra festi az égboltot. Fotón mutatjuk.
„Igy Tímár Zoltán kollégámmal a Lécfalva mögött található Székelybánja vár körülbelül 500 méter magas dombjára mentünk, amelynek tetejéről be lelehet látni egész Mezőföldet, a Háromszéki havasoktól kezdve a Csukás bércein át a Bodoki havasokig” – mesélte még mindig izgatottan a fotós.
Fotó: Huszár Szilamér
Amikor beállítottuk a gépeket, szabad szemmel még csak halványan látszott a jelenség, de a fényképezőgép jobban érzékelte.
– számolt be a Székelyhonnak Huszár Szilamér, akit az idén tüntettek ki a Romániai Fotóművészek Szövetségének Art díjával.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!