
Fotó: Gergely Imre
Böjte Csaba testvér szentelte meg azt a faházikót, amely a gyergyószárhegyi Tatárdomb közelében, a gyermekotthonnál, fák lombjai között lelhető fel. Lombkápolnának nevezik, de vendégszállásként is betölti feladatát.
2023. október 28., 19:482023. október 28., 19:48
Szoba, fürdőszoba, az emeleten egy kis gyerekszoba, és mindez szép környezetben – sok ilyen apartmant kínálnak vendégeknek a turisztikai szolgáltatók. Azonban valószínűleg a világon sem sok van – Székelyföldön pedig egyedi –, hogy mindez fák tetején található meg. Egészen pontosan A Dévai Szent Ferenc Alapítvány gyergyószárhegyi gyermekotthona mellett, a patak fölé magasodó fűzfacsoport ágai között.
Amint elmondta, László Pál kereste meg azzal az ötlettel, hogy a gyermekeknek egy lombházat építsen – László arra gondolt, hogy a közös barkácsolások során keletkező fahulladékokból ezt kivitelezhető.
Fotó: Gergely Imre
Azonban az ötletet továbbgondolták, és úgy döntöttek, hogy egy vendégfogadásra alkalmas, fűtéssel, fürdőszobával felszerelt apartmant alakítanak ki a fák tetején. Ez nem egészen kétheti munkával mostanra készült el annyira, hogy még csak néhány belső szerelés van hátra, és máris fogadhatja a vendégeket.
Fabrikács elmondta, mielőtt az építkezést elkezdték volna, felmérték a fák állapotát, meggyőződtek róla, hogy egészségesek, megbírják majd a 36 négyzetméter alapterületű építményt.
Fotó: Gergely Imre
Egyébként amikor a szél fúj, a lombház is a fákkal mozog, ami még különlegesebbé teszi az itt tartózkodást.
Fotó: Gergely Imre
Szombaton délben, a szentmisét követően Böjte Csaba szentelte fel a lombházat, amelyet ő lombkápolnának nevezett, hiszen ez a hely nem csak pihenésre, lakásra alkalmas, hanem az elcsendesedésre, imádkozásra is.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás miatt a meteorológusok pénteken.
szóljon hozzá!