
A városháza nem adott ki engedélyt a kordonok kihelyezéséhez
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hatalmas zűrzavar alakult ki hétfőn reggel a székelyudvarhelyi vasútállomásnál, miután egy vállalkozó kordonokkal zárta le a Román Vasúttársaság tulajdonában lévő területet, amelyet naponta több mint százan használtak parkolóhelyként. Mint kiderült, nem váltottak ki engedélyt a városházán a terület lezárásához. A helyi rendőrség is vizsgálódik az ügyben.
2022. november 21., 12:162022. november 21., 12:16
2022. november 21., 15:122022. november 21., 15:12
Több sofőrt is kellemetlen meglepetést ért hétfőn reggel, hogy kordonokkal zárták el a Román Vasúttársaság (CFR) Bethlen Gábor utca 63. szám alatt található területét, amelyet parkolóhelyként használtak a székelyudvarhelyiek. Itt több mint száz autó állomásozott napi szinten, így nem is csoda, hogy káosz alakult ki a környező utcákban a reggeli órákban. A helyi rendőrség munkatársai igyekeztek útba igazítani a sofőröket.
Korábban lapunkat is felkereste egy vállalkozó megbízottja, aki hirdetésben tájékoztatott terveiről. Annyit közölt olvasóinkkal, hogy e hónap 19-e és 25-e között lezárják a területet, ahol magánparkolót szeretnének létrehozni. Ezért kérték, hogy senki se hagyja ott autóját az említett időszakban. Ezt az ott lévő járművekre helyezett értesítésekkel is jelezték.
Ezt követően a székelyudvarhelyi helyi rendőrség vezetőjét, László Szabolcsot kerestük a helyzettel kapcsolatban, ám ő sem tudott megnyugtató választ adni. Mint kiderült, egyeztettek a vállalkozóval a lezárással kapcsolatban, ezzel egyidőben pedig vizsgálatot is indítottak a kordonok kihelyezésének legalitását ellenőrizve. Erről bővebb tájékoztatást a későbbiekben ígért.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Időközben a városházán is érdeklődtünk a történtekről, Zörgő Noémitől, az intézmény szóvivőjétől pedig megtudtuk, hogy a vállalkozó építkezési engedélyköteles átalakításokat szeretne végezni a helyszínen a parkolók kialakítása érdekében. Ez utóbbi még nincs kiállítva, ugyanakkor
Fotó: Erdély Bálint Előd
Zörgő Noémi emlékeztetett, korábban a városvezetés is egyeztetett a vasúttársasággal arról, hogy megvásárolják vagy esetleg bérbe vegyék a kérdéses területet, ám akkor a CFR erre nem biztosított lehetőséget. A terv meghiúsulása miatt, magánterületről lévén szó nem is végeztethettek javításokat a helyszínen, hiszen elméletileg a vasúttársaság csak „eltűrte” az ott parkoló autósokat.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Demeter András kulturális miniszter csütörtökön üdvözölte a coțofenești-i aranysisak visszaszerzését, hangsúlyozva, hogy a holland félnek visszatérítendő összeget csak a műtárgyak restaurálásának befejezése után állapítják meg.
Visszaszolgáltatták Romániának a coțofenești-i aranysisakot és a hollandiai Drents Múzeumból tavaly ellopott három dák aranykarperec közül kettőt – tájékoztatott csütörtökön a honlapján a holland ügyészség.
A kormány literenként 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. Erről csütörtökön döntött a piaci szereplőkkel folytatott egyeztetések után az üzemanyagválság kezelésére létrehozott kormányzati munkacsoport.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Előrehaladott tárgyalások zajlanak az új közalkalmazotti bértörvényről a miniszterelnöki hivatal és a pénzügyminisztérium részvételével működő munkacsoportban – jelentette ki a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a munkaügyi miniszter.
Hogyan alakítja át az MI az oktatást, az ipart, az egészségügyet és a mindennapokat – Erdély első átfogó mesterségesintelligencia-konferenciáját tartották Marosvásárhelyen. A rendezvényen szakértők, politikai szereplők és intézményi vezetők találkoztak.
Naponta mintegy 24 ezer belügyi alkalmazott, rendőrök, csendőrök, határrendészek, tűzoltók gondoskodnak a polgárok biztonságáról a hosszú hétvégén, amelyen a katolikusok és protestánsok a húsvétot, az ortodoxok a virágvasárnapot ünneplik.
3 hozzászólás