
Fotó: Erdély Bálint Előd
Rendet, biztonságot és fejlődést ígért az RMDSZ a szavazóinak a párt szerda délutáni, a Szejkefürdőn megtartott Hargita megyei kampányindító rendezvényén. Az is elhangzott, hogy Gyergyószentmiklós, Csíkszereda és Székelyudvarhely össze kell fogjon ennek érdekében.
2020. szeptember 02., 21:022020. szeptember 02., 21:02
2020. szeptember 02., 21:182020. szeptember 02., 21:18
Itthon kell jövőt teremteni, amit csak közösen lehet megtenni – jelentette ki Borboly Csaba, a párt megyei tanácselnökjelöltje. Rámutatott, az RMDSZ mindig csapatban dolgozott, és hisz abban, hogy a problémákat helyi, megyei és parlamenti összefogással lehet orvosolni. Ő egyebek mellett a gazdasági, turisztikai, egészségügyi és infrastrukturális fejlesztések fontosságát hangsúlyozta. Közölte, az ebbéli megvalósításokat a korábbiakban is az autonómia jegyében eszközölték.
Hargita megye három térségének összefogása a megerősödésünk kulcsa, amelyben vezető szerepe van Csíkszeredának, Székelyudvarhelynek és Gyergyószentmiklósnak – jelentette ki Bíró Barna Botond, az RMDSZ udvarhelyszéki elnöke.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ezután Csergő Tibor gyergyószetmiklósi, Korodi Attila csíkszeredai és Derzsi László székelyudvarhelyi polgármesterjelöltek szólaltak fel, akik egyetértettek az elhangzottakkal és hangsúlyozták, megválasztásuk esetén támogatni fogják egymást. Azt is nyomatékosították, hogy az említett városok felelőssége a környező önkormányzatok összefogása, megsegítése.
„Káosz van az országban, mert improvizálnak azok, aki kormányoznak. Rend van a mi településeinken és az általunk vezetett megyékben, mert terveink vannak, amelyeket időben előkészítünk, szakmailag megalapozunk és végrehajtunk, nem improvizálunk” – jelentette ki az eseményen Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kijelentette, pártja jelöltjei a rend, a biztonság és a fejlődés mellett kötelezték el magukat, hiszen élhető településeket és megyét szeretnének, ahonnan nem mennek el a fiatalok, sőt inkább visszatérnek. Hozzátette, addig a miénk Székelyföld, amíg van, aki szeresse.
Összesen 26 sürgősségi esetet kezeltek a Hargita megyei hivatásos tűzoltók a hét első két napján. Elsősegélyt nyújtottak, tűzhöz és balesethez vonultak ki, valamint medvék megjelenése miatt is figyelmeztették a lakosságot.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Történelmi mélypontra, másodpercenként 1400 köbméterre süllyedt a Duna vízhozama a romániai szakasz belépő pontján, Báziásnál – közölte a román vízügyi hatóság szóvivője szerdán.
Nemzetközi színvonalú gokartpályával gazdagodott Csíkszereda. A Hargita Karting nemcsak a profi versenyzőknek kínál edzési lehetőséget, hanem a családok, a hobbigokartosok és a sportturizmus számára is új élményközpontot jelent.
Hét hónap alatt 359 alkalommal riasztották a Hargita megyei csendőrséget medve jelenléte miatt a településeken, kétszer annyiszor, mint tavaly, ugyanebben a periódusban.
Nicușor Dan államelnök kedd este bejelentette, hogy kihirdetett egy sor, az országos helyreállítási terv kritikus mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges törvényt, valamint ratifikálta a SAFE-megállapodást.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán frissítette a vörös és narancssárga hőségriasztásokat, amelyek az ország legnagyobb részén péntek reggelig érvényesek lesznek.
Vita robbant ki két férfi között, mivel egyikük nem volt hajlandó kölcsönadni a kőműves szerszámait a másiknak. Az ordibálásba torkollt konfliktust jelezték a hatóságoknak, a Kovászna megyei csendőrség a veszekedő feleket bírsággal sújtotta.
4 hozzászólás