
Fotó: Erdély Bálint Előd
Rendet, biztonságot és fejlődést ígért az RMDSZ a szavazóinak a párt szerda délutáni, a Szejkefürdőn megtartott Hargita megyei kampányindító rendezvényén. Az is elhangzott, hogy Gyergyószentmiklós, Csíkszereda és Székelyudvarhely össze kell fogjon ennek érdekében.
2020. szeptember 02., 21:022020. szeptember 02., 21:02
2020. szeptember 02., 21:182020. szeptember 02., 21:18
Itthon kell jövőt teremteni, amit csak közösen lehet megtenni – jelentette ki Borboly Csaba, a párt megyei tanácselnökjelöltje. Rámutatott, az RMDSZ mindig csapatban dolgozott, és hisz abban, hogy a problémákat helyi, megyei és parlamenti összefogással lehet orvosolni. Ő egyebek mellett a gazdasági, turisztikai, egészségügyi és infrastrukturális fejlesztések fontosságát hangsúlyozta. Közölte, az ebbéli megvalósításokat a korábbiakban is az autonómia jegyében eszközölték.
Hargita megye három térségének összefogása a megerősödésünk kulcsa, amelyben vezető szerepe van Csíkszeredának, Székelyudvarhelynek és Gyergyószentmiklósnak – jelentette ki Bíró Barna Botond, az RMDSZ udvarhelyszéki elnöke.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ezután Csergő Tibor gyergyószetmiklósi, Korodi Attila csíkszeredai és Derzsi László székelyudvarhelyi polgármesterjelöltek szólaltak fel, akik egyetértettek az elhangzottakkal és hangsúlyozták, megválasztásuk esetén támogatni fogják egymást. Azt is nyomatékosították, hogy az említett városok felelőssége a környező önkormányzatok összefogása, megsegítése.
„Káosz van az országban, mert improvizálnak azok, aki kormányoznak. Rend van a mi településeinken és az általunk vezetett megyékben, mert terveink vannak, amelyeket időben előkészítünk, szakmailag megalapozunk és végrehajtunk, nem improvizálunk” – jelentette ki az eseményen Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kijelentette, pártja jelöltjei a rend, a biztonság és a fejlődés mellett kötelezték el magukat, hiszen élhető településeket és megyét szeretnének, ahonnan nem mennek el a fiatalok, sőt inkább visszatérnek. Hozzátette, addig a miénk Székelyföld, amíg van, aki szeresse.
Gördülékenyen zajlik a levélszavazatok átvétele a Csíkszeredai Főkonzulátuson, ahol a választókat hosszabbított nyitvatartással, személyes segítséggel és rugalmas megoldásokkal is segítik, hogy mindenki érvényesen és határidőn belül adhassa le voksát.
Ismét jegyezhetők hétfőtől a Tezaur államkötvények – közölte a pénzügyminisztérium. Az április 6. és május 8. között kibocsátott 1, 3 és 5 éves futamidejű állampapírok évi 6,5, 7 és 7,5 százalékot kamatoznak.
Erdőcsinádon, de más Maros-menti településen is húsvét szombatján szalaggal díszített fenyőágak kerülnek a lányos házak kerítéseire. De nemcsak kedveskednek a fiatalok, huncutságból éjszaka elviszik a kapukat, az udvaron levő mozdítható tárgyakat.
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
4 hozzászólás