Újabb zűrzavart okozott hétfő délelőtt Csíkszereda nyugati kijáratánál a közlekedésben a Hargita utca egy szakaszának aszfaltozása. Egy adott pillanatban az új vasúti felüljáróra terelték a nehézgépjárműveket.
2024. augusztus 26., 11:452024. augusztus 26., 11:45
2024. augusztus 26., 12:582024. augusztus 26., 12:58
Fotó: Pinti Attila
Újabb zűrzavart okozott hétfő délelőtt Csíkszereda nyugati kijáratánál a közlekedésben a Hargita utca egy szakaszának aszfaltozása. Egy adott pillanatban az új vasúti felüljáróra terelték a nehézgépjárműveket.
2024. augusztus 26., 11:452024. augusztus 26., 11:45
2024. augusztus 26., 12:582024. augusztus 26., 12:58
Már pénteken délelőtt káosz alakult amiatt, hogy elkezdték teríteni a kopóréteget a Hargita utca egy kisebb szakaszán, a Rét utca és a Hajnal utca kijárata között. Akkor Székelyudvarhelyről már csak a Waberer’s fuvarszervező telephelyéig lehetett behajtani, onnan kocsisor torlódott fel. Ugyanígy jártak azok is, akik Csíkszeredából szerettek volna nyugati irányba kijutni.

Szinte azonnal forgalmi dugó alakult ki Csíkszereda Székelyudvarhely felőli kijáratánál, amint korlátozást vezettek be az aszfaltozás miatt. A sofőröknél mondhatni „hamar elszakadt a cérna”, dudálásokkal adtak hangot türelmetlenségüknek.
Hétfő reggel is folytatódott az aszfaltozás – és vele együtt a káosz, amit az okozott, hogy ezúttal már nemcsak félsávos útlezárás volt, mint pénteken, hanem teljes.
Fotó: Pinti Attila
Időközben az Akác utca is bedugult a Hajnal utcáig, akárcsak a Brassói úti vasúti aluljáró.
amely Csíkcsicsónál csatlakozik az E578-as számú európai útba, így teljesen kikerüli Csíkszeredát. Jelenleg ez a szakasz is eléggé zsúfolt. A Hajnal utcából ki lehet hajtani a 13A országútra, de csak azoknak, akik akik Udvarhely irányába tartanak.
A Hargita utcai munkálatok a tervek szerint keddig tartanak.
Bors Béla csíkszeredai alpolgármester a Székelyhonnak jelezte,
Fotó: Pinti Attila
Mint mondta, kedden félsávos útlezárás lesz, akárcsak pénteken; kedden az új körforgalom azon részén részén terítik majd a kopóréteget, amelyen pénteken még zajlott közlekedés. Türelmet és megértést kért az autósoktól, mivel szerinte e munkálat után az érintett városrészben sokkal gördülékenyebb lesz az autós közlekedés.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Nicușor Dan román államfő is köszöntötte a romániai magyarokat a nemzeti ünnep alkalmából.
A nemzet ereje nem abból fakad, hogy külön-külön erősek vagyunk, hanem abból, hogy számíthatunk egymásra, bízunk egymásban és kiállunk egymásért – hangoztatta a magyar nemzeti ünnep alkalmából közzétett üzenetében vasárnap Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök vasárnap köszöntötte a romániai magyar közösséget a magyarok nemzeti ünnepe alkalmából, kifejezve tiszteletét és elismerését a közösség Románia fejlődéséhez való hozzájárulásáért.
Katonai tiszteletadás mellett felvonták a nemzeti lobogót a március 15-i nemzeti ünnepen, vasárnap reggel Budapesten a Kossuth Lajos téren.
Erdély peremén fagypont alá esett a hőmérséklet vasárnapra virradóan, közepén viszont enyhébb volt a hajnal, „fagykoszorút” eredményezve.
Az egyre hatékonyabb szolgáltatói védelem mellett is fontos, hogy tudatosak maradjunk, és felismerjük a csalások árulkodó jeleit – hívja fel a figyelmet a magyarországi Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a mobilszámok hamisításával kapcsolatban.
Hernádról egy kilencfős társaság érkezett szombaton Hargitafürdőre, hogy a helyi és környékbeli csapatokkal együtt megkergüljenek Székelyföld legvidámabb, téli szezont záró eseményén. Az idei Kerge Olimpiára hat „járművet” neveztek.
A Román Rendőrség szállítási felügyelőségének munkatársai a hét elején a vasútállomásokon és személyszállító vonatokon végzett országos szintű ellenőrzéseken több mint 613 ezer lejre bírságoltak.
A március 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 3079 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Több mint száz pisztolyt, több mint 130 tárat és több tízezer cigarettát találtak egy Németországba tartó török teherautóban a román határrendészek.
szóljon hozzá!