
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kánikulára vonatkozó narancssárga kódjelzést adott ki az országos meteorológiai szolgálat Szatmár, Bihar, Arad, Temes és Krassó-Szörény megyére. Emellett 35 megyére elsőfokú kánikulariasztás van érvényben.
2022. július 04., 09:112022. július 04., 09:11
Az előrejelzés szerint az említett régiókban hétfőn és kedden (július 4-5) a nappali hőmérsékleti értékek elérik a 36-38 Celsius-fokot, ami az időszakban mért abszolút rekordhoz közelít. Éjjel sem lesz hűvösebb 18-22 Celsius-foknál, így a hőérzet fokozottan kellemetlenné válhat – ismerteti az Agerpres.
Főleg az alföldi részeken és a medencékben várhatók kellemetlenül meleg délutánok, a hőmérséklet-páratartalom index meghaladja a kritikus 80-as értéket. A nappali hőmérsékleti értékek 33-36 fok körül tetőznek, éjjel is csak 17-20 Celsius-fokra hűl le a levegő – figyelmeztetnek a meteorológusok.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
szóljon hozzá!