
Fotó: 123RF
Facebook-bejegyzésben hívja fel a figyelmet az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnöke azokra a szabályokra, amelyek betartására a kánikula idején még nagyobb figyelmet kell fordítani.
2022. június 22., 12:422022. június 22., 12:42
A fogyasztóknak gondosan ellenőrizniük kell a termékek minimális eltarthatósági idejét, fogyaszthatósági idejét (minőségmegőrzési idő), továbbá szagát, színét, küllemét stb., mivel a nagy hőségben hamarabb romlanak az ételek – hivatkozik Paul Anghel fogyasztóvédelmi vezetőre az Agerpres hírügynökség.
Ellenőrizni kell továbbá, hogy a gyártó által megjelölt hőmérsékleten tárolják-e az adott terméket, és a kiolvasztott terméket nem szabad újrafagyasztani, ha a címkén erre vonatkozó utasítás szerepel.
A kánikulában nagyon fontos víz, továbbá a különféle gyümölcslevek, üdítők, zöldségek és gyümölcsök vásárlásakor is oda kell figyelni arra, hogy milyen körülmények között tárolták ezeket.
Az ANPC vezetője javasolja továbbá, hogy a fogyasztók kérjék és őrizzék meg vásárláskor a blokkot, nyugtát, számlát, mert reklamáció esetén csak ezzel tudják bizonyítani, hogy az adott helyen vásárolták a terméket.
Az oktatási szakszervezetek több ezer tagja tüntetett szerdán a kormány székhelye előtt az új bértörvény tervezete ellen, majd elindultak a parlament előtti tér felé.
Idén májusban 882 177 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 606-tal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Egy férfi meghalt, két másik személy megsérült szerdán reggel két kamion frontális ütközése következtében a 6-os országúton, Zsuppa (Jupa) település közelében – közölte a Krassó-Szörény megyei rendőrség.
Meghalt kedden a kórházban az a 12 éves marosborgói (Mureșenii Bârgăului) lány, akit hétfőn a járdán gázolt el egy autó a Beszterce-Naszód megyei településen.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy szerdán benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és a miniszterjelöltek névsorát. Közlése szerint kabinetjében a PNL és a PSD politikusai mellett szakértők is helyet kapnak.
Az infláció átírja a nyaralási szokásokat, de idén sem csökken a nyaralni indulók száma Székelyföldön. Törökország és Egyiptom tartja vezető helyét a Maros megyei turisták körében, a Csíki-medencében pedig Montenegró népszerűsége nőtt meg idén.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
szóljon hozzá!