
Hűsíteni. Az elkövetkező napok nagy kérdése
Fotó: Haáz Vince
Országszerte hőség lesz, és akár 38 Celsius-fokos maximumok is várhatók a következő időszakban, a légköri instabilitás pedig szinte végig kísérőeleme lesz a kánikulának – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közzétett, június 17-e és július elseje közötti időszakra érvényes előrejelzéséből.
2024. június 17., 16:022024. június 17., 16:02
2024. június 17., 16:032024. június 17., 16:03
Erdélyben fokozatosan felmelegszik az idő az első héten, a hétfői 28 fokról a hét végére 34 fokig emelkedik a nappali csúcsértékek átlaga. Ezzel egy időben a hőmérséklet–páratartalom mutató megközelíti a kritikus küszöböt, éjszaka 13, majd csak 15–17 fokig hűl le a levegő. Június 23-án és 24-én a minimumok 3–4 fokkal, a maximumok 6–7 fokkal csökkenek. Ezt követően a minimumok nem változnak jelentősen, a nappali csúcsértékek azonban enyhén emelkedni fognak.
A hegyvidéken is meleg lesz a következő két hétben. Az első hét elején még 19 fok körül alakulnak a csúcsértékek, illetve 9–10 fok körül az éjszakai minimumok átlaga, majd a hét végére eléri a 24-–25, illetve a 14–16 fokot. Június 23-án és 24-én 4–5 fokkal csökkenek az éjszakai, valamint 6–7 fokkal a nappali hőmérsékleti értékek.
A második héten nem lesz jelentős hőmérséklet-ingadozás – írja az Agerpres hírügynökség a meteorológiai szolgálat előrejelzésére hivatkozva.
Légköri instabilitás az első héten is felléphet helyenként, a második héten azonban általánosabbá válik.
A tavalyi harmadik negyedévben 9420 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme; a kiadások átlagösszege 8079 lej volt, ami a jövedelem 85,8 százalékát jelentette – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
A kormány által előírt adóemelést kötelesek voltak végrehajtani az önkormányzatok. Azonban a polgármestereknek továbbra sem világos, hogy a többletbevétel valóban helyben marad-e, vagy a központi költségvetés vonja el. Az ügyben a kormány is megszólalt.
Alig négy óra alatt 30 ezer lejnyi bírságot szabtak ki a 15-ös országút mentén közúti ellenőrzést végző rendőrök, és négy jogosítványt is bevontak.
Keddre virradóan lehet a leghidegebb ebben a téli szakaszban – nyilatkozta a Digi24 hírtévének Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat igazgatója.
Az elmúlt 24 órában 67 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 75 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
Mit hoz az új év: békét vagy bizonytalanságot? Spórolást vagy utazást? A Székelyhon január közepén egy gondolatébresztő, ugyanakkor szórakoztató játékkal várja olvasóit a Facebookon.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerint felgyorsult az influenza terjedése Romániában, ezért a szakembereik azt javasolják, hogy a védőoltásra jogosultak haladéktalanul oltassák be magukat.
Negyedik alkalommal szervezik meg a Nincs más név újévi keresztény zenefesztivált Marosvásárhelyen január 17-én 17 órától a Kultúrpalota nagytermében.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.
szóljon hozzá!