
Képünk illusztráció.
Fotó: Barabás Ákos
Országszerte többnyire kánikulára és csekély mennyiségű csapadékra számíthatunk a következő két hétben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 19-e és szeptember 1-je közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2019. augusztus 19., 16:212019. augusztus 19., 16:21
2019. augusztus 19., 16:252019. augusztus 19., 16:25
Az Agerpres hírügynökség tájékoztatása szerint Erdélyben és Máramarosban a jelzett időszak első hetén nagyon meleg lesz, a nappali átlagos csúcshőmérséklet 33 Celsius-fok körül alakul augusztus 21-én. Aztán valamelyest enyhül a meleg, 28 fokig csökkennek a nappali maximumok, a második héten pedig 27 és 29 fok közötti átlagos csúcshőmérséklettel számolhatunk. Éjszaka az első héten 14-15, aztán 12-13 fokig csökken a hőmérséklet.
A Bánságban és a Körösök vidékén kánikulai értékek várhatók ezen a héten, a nappali maximumok elérhetik a 34-35 Celsius-fokot. Aztán 28-áig fokozatosan enyhül a meleg, 29-31 fokig csökken a csúcshőmérséklet a következő héten. Éjszaka 16-18, majd jövő héten 14-15 fokig süllyed a hőmérők higanyszála. Elszórt csapadék augusztus 24-e és 28-a között lehetséges.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Ha a Szent László-monda kerül szóba, akkor Gelencének mindenképp eszünkbe kell jutnia. Az orbaiszéki falu Árpád-kori temploma azonban más értékes freskókat is őriz, a közel hétszáz éves Alexandriai Szent Katalin-ciklust éppen most újítják fel.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!