
Fotó: Rab Zoltán
A marosvásárhelyi Kossuth Lajos utca 18. szám alatti ingatlan udvarán ismertette programját Soós Zoltán, Marosvásárhely független polgármesterjelöltje, aki az elkövetkező tíz évre összpontosít, hiszen ahogy fogalmazott, amit húsz év alatt elrontottak, annak helyrehozásához tíz évre van szükség.
2020. július 27., 22:452020. július 27., 22:45
2020. július 28., 17:572020. július 28., 17:57
A hétfőn este frissen felavatott székházról Portik Vilmos azt mondta, hogy az egy barátságos székház, ahová bármikor bárki bemehet.
– hangsúlyozta, és ezt megerősítette valamennyi felszólaló, maga Soós Zoltán is.
Fotó: Rab Zoltán
Hermann Mark Christian, aki korábban függetlenként akart indulni a polgármesteri székért, majd Soós javára visszalépett, románul mondta el gondolatait, majd magyarul is összefoglalta a lényeget. „Nem egymást kell meggyőznünk, azért mondtam románul a beszédemet” – fogalmazott. Mondanivalóját főleg arra hegyezte ki, hogy
W. Szabó Péter informatikai szakember, aki Londonból tért haza Marosvásárhelyre, arra mutatott rá, hogy
Fotó: Rab Zoltán
Az, hogy világszínvonalúak, onnan lehet tudni, hogy nagyon sokan dolgoznak a világ különböző országaiban a legsikeresebb cégeknél mint elismert szakemberek. A szociális problémák megoldásáról, a hátrányos helyzetű családok és gyerekeik, a fogyatékkal élők nehézségeiről, a mostani városvezetés részéről tapasztalható nagyfokú nemtörődömségről, a változás szükségszerűségéről beszélt Andreea Morar szociológus, majd a vállalkozói szféra fellendítéséről, a jövőbeli tervek megvalósításáról Nyulas Bernád vállalkozó.
Soós Zoltán mint független polgármesterjelölt a programját ismertette.
– mondta. 2020-ban nem egyszerű választás lesz, hanem arról kell dönteni, hogy a város lakói akarnak-e még egy esélyt adni Dorin Floreának, vagy változást akarnak” – tette hozzá. A város fejlődése megállt – hangsúlyozta, holott Marosvásárhelynek a legfejlettebb városok között lehetne a helye.
Fotó: Rab Zoltán
– említett néhány súlyos problémát Soós, aki röviden vázolta a programját is, amely egy közös munka által jött létre.
A 100 intézkedés – 10 év – 10 ezer szerző című program révén Marosvásárhelynek 2030-ra a kullogók sorából az élbolyba kell kerülnie – mutatott rá, hangsúlyozva, hogy
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy jövő héten újraindulhat az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) kibertámadás miatt leállt tevékenysége.
Nőtt a bejelentett családon belüli erőszakos esetek száma Hargita megyében: az év első felében 261 bűncselekményt jegyeztek, szemben a tavalyi azonos időszak 199 esetével. A rendőrség szerint az áldozatok nagyobb bizalommal fordulnak a hatóságokhoz.
Újabb két korszerű és környezetbarát bölcsődét adtak csütörtökön át Hargita megyében. Az új intézmények Siménfalván, valamint Csíkszentgyörgy községben, Csíkbánkfalván épültek.
A természettudományok és a matematika-informatika szakokra volt a legnehezebb idén bejutni a nyolcadik osztályt végzetteknek Székelyföldön. A magyar tagozaton 8,80 volt a legmagasabb utolsó bejutási átlag az egyik székelyföldi líceumban.
A Henley Passport Index júliusi adatai szerint a román útlevél a 11. helyen áll a világon, ami Románia eddigi legjobb helyezése ebben a rangsorban – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu ügyvivő belügyminiszter.
Aláírták a gyergyószentmiklósi Mobilitás 2 projekt kivitelezési szerződését, így augusztusban kezdődhetnek a munkálatok. A közel 15 millió lejes beruházás többek között útfelújítást, új járdákat, parkolókat és zöldfelületek rendezését is magában foglalja.
Több mint 23 köbméter, eredetét igazoló okmányok nélküli faanyagot találtak a rendőrök egy Hargita megyei erdészeti vállalkozásnál végzett ellenőrzés során. Az érintett cégre 10 ezer lejes bírságot szabtak ki, a faanyagot pedig elkobozták.
Alexandru Rogobete szociáldemokrata (PSD) képviselő csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy módosító javaslatot nyújtott be, amellyel mentesítené az egészségügyet a létszámstop alól.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
1 hozzászólás