
Választási műsor a tévében. Szabályokhoz kötve. Képünk illusztráció
Fotó: Pexels
A rádió- és televízióadókon 2024. május 10-én éjfélkor kezdődik és június 7-én reggel 7 óráig tart a helyhatósági választások kampánya – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) szerdai ülésén hozott döntésre hivatkozva.
2024. április 04., 15:222024. április 04., 15:22
2024. április 04., 15:232024. április 04., 15:23
A CNA határozata szerint a közszolgálati és magán műsorszolgáltatók kötelesek a törvénynek megfelelően ingyenes műsoridőt biztosítani a választási verseny összes résztvevőjének, tiszteletben tartva a következő elveket:
méltányosság – valamennyi jelöltnek lehetőséget kell biztosítani a választók előtti bemutatkozásra;
kiegyensúlyozottság a jelöltek kampánytevékenységének bemutatásában;
korrektség – valamennyi választási versenytársat objektíven és egyenlő távolsággal kell kezelni.
A választási kampányban csak a következő típusú választási anyagok sugározhatók:
tájékoztató adások, amelyekben a választási rendszerrel, a szavazás technikájával és a jelöltek kampánytevékenységével kapcsolatos információkat ismertetik; ezek az adások a hét összes napján sugározhatók;
választási műsorok, amelyekben a jelöltek bemutatják politikai programjukat és tevékenységüket; a televízióknak a műsorban jól láthatóan jelezniük kell a teljes időtartam alatt, hogy kampányműsorról van szó; ezek a műsorok hétfőtől péntekig sugározhatók;
választási vitákat, amelyeken legalább két jelölt vagy képviselőik ütköztetik álláspontjukat; a televízióknak a műsorban jól láthatóan jelezniük kell a teljes időtartam alatt, hogy kampányvitáról van szó; ezek a műsorok hétfőtől vasárnapig sugározhatók.
A CNA határozata szerint a választási műsorokat élőben vagy felvételről sugározzák az egyes jelölteknek fenntartott műsoridőben.
a televíziók esetében a meghívottak nevét és minőségét a képernyőn fel kell tüntetni a műsor idején.
Tilos a román állam vagy más országok nemzeti jelképeit idéző színek, grafikai elemek vagy hangok kombinálása a választási műsorokban és vitákban.
A választási szpotok tartalmának az alábbi követelményeknek kell megfelelnie:
nem veszélyeztetheti az alkotmányos rendet, a közrendet, a személy- és vagyonbiztonságot;
nem sértheti az emberi méltóságot vagy a közerkölcsöt;
nem uszíthat gyűlöletre vagy faji, vallási, nemzetiségi, nemi, szexuális irányultságon vagy etnikai alapon történő megkülönböztetésre.
A szavazást megelőző 48 órában és a szavazás napján tilos:
közvélemény-kutatások, televíziós szavazások vagy utcai felmérések bemutatása;
választási szpotok sugárzása;
a jelöltek és/vagy a képviselőik meghívása vagy bemutatása a rádió- és televízióállomások adásaiba és műsoraiba;
a kampány lebonyolítására, valamint a jelöltekre és a választási versenyzőkre vonatkozó megjegyzések elhangzása.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
1 hozzászólás