
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Kamionnal ütközött egy kisbusz kedden reggel a 13A jelzésű országúton, a Maros megyei Kibéden. A kisbusz sofőrje meghalt, többen megsérültek.
2023. szeptember 12., 08:192023. szeptember 12., 08:19
2023. szeptember 12., 12:582023. szeptember 12., 12:58
A baleset reggel 7 óra körül történt, a szovátai és a marosvásárhelyi hivatásos tűzoltók mellett több mentős egységet és a rohammentő-szolgálat helikopterét is kivezényelték a helyszínre – írja az Agerpres hírügynökség a Maros megyei tűzoltóság tájékoztatására hivatkozva.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Az első információk szerint három személy a roncsok közé szorult, a kisbusz sofőrje a helyszínen meghalt.
A baleset miatt mindkét irányban lezárták a forgalmat az érintett szakaszon.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A balesetben összesen 13 személy volt érintett, közülük hárman szorultak a roncsok közé: egy személy, a mikrobusz sofőrje életét vesztette, egy nőt pedig mentőhelikopterrel szállítottak kórházba – közölte utólag a Maros megyei tűzoltóság. Ugyancsak tőlük származó információ, hogy a két jármű frontálisan ütközött össze, aminek következtében a kisbusz sofőrje a helyszínen életét vesztette. Két személy súlyos, hat közepesen súlyos, egy enyhe sérüléseket szenvedett.
Egy ember meghalt, tizenketten megsérültek a Maros megyei Kibéden kedd reggel történt közlekedési balesetben, amelyben kisbusszal ütközött egy kamion – közölte a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
A hatóság tájékoztatása szerint egy 30 éves, bátosi sofőr vezette kamion Szováta irányából Balavásár felé tartott, amikor egy bal kanyarban összeütközött egy szemből jövő kisbusszal. Utóbbi jármű 45 éves vezetője a helyszínen életét vesztette, tizenkét utast kórházba szállítottak.
A kamion sofőrjét alkohol- és drogtesztnek vetették alá, mindkettő eredménye negatív lett. Az ügyben eljárás indult gondatlanságból elkövetett emberölés és gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt. A helyszínelés idejére lezárták a forgalmat a 13A jelzésű országút érintett szakaszán.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A lovassport, a klasszikus zene és a gasztronómia találkozik szombaton Prázsmáron. A különleges eseményen Alexandru Tomescu Stradivarius-hegedűje és Alexandra Silocea Bösendorfer-zongorája is főszerepet kap.
Vádat emelt Bukarest első kerületének ügyészsége egy férfi ellen, aki a fővárosi főpolgármester kabinetfőnökének adva ki magát fiktív WhatsApp-fiókokról Nicușor Dan nevében próbált ingyenjegyeket szerezni különféle eseményekre.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a június 1-je és 14-e közötti kéthetes időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Csak lassan fordulunk rá az igazi nyárra.
Halálra késelt egy 50 éves férfit a saját fia hétfőn este Piatra-Neamțon, az utcán. Az apa összeszólalkozott a fiával.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.