
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Kamionnal ütközött a vonat hétfőre virradóra Székelyudvarhelyen. A balesetben egy nő szenvedett fejsérülést, ugyanakkor a kamion sofőrjét is kórházba szállították.
2022. szeptember 19., 08:422022. szeptember 19., 08:42
2022. szeptember 19., 13:222022. szeptember 19., 13:22
Vasúti baleset történt hétfőn, 5 óra 19 perckor Székelyudvarhely bejáratánál, ahol egy kamionnal ütközött a Segesvár-Székelyudvarhely közötti 3542-es Regio-járat – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság. Az ütközés következtében a szerelvény mozdonya kisiklott.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Mint írják, a balesethez három egységük vonult ki egy oltásra alkalmas esetkocsival, egy speciális mentésre alkalmas járművel és egy rohammentővel.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A baleset következtében egy 46 éves nő fejsérülést szenvedett, őt a Hargita Megyei Mentőszolgálat szállította kórházba. A kamion 53 éves sofőrjén nem voltak látható sérülések, de őt is kórházba szállította a rohammentő-egység további kivizsgálásokra.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
szóljon hozzá!