
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Közúti baleset történt szerdán a Maros megyei Oláhkocsárd település Radnót felé vezető kijáratánál. Egy 43 éves férfi sérült meg az ütközés során.
2021. szeptember 22., 14:172021. szeptember 22., 14:17
2021. szeptember 22., 14:202021. szeptember 22., 14:20
A dicsőszentmártoni tűzoltóság sietett annak a balesetnek a helyszínére, amely szerda délelőtt történt Oláhkocsárd Radnót felé vezető kijáratánál. Az ütközés egy kamion és egy kisteherautó között történt, a baleset következtében egy személy ragadt be az egyik járműbe, de eszméleténél maradt és együttműködött a tűzoltókkal, akik kiszabadították a járműből. A helyszínre kiszálló rohammentő-egység ellátta a sérüléseit, majd kórházba szállították. A forgalmat mindkét irányban lezárták a mentés és a helyszínelés idejére.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az elsődleges vizsgálatokból kiderült, hogy a Dicsőszentmárton felől érkező kisteherautót egy 43 éves kolozsvári férfi vezette, míg a kamion vezetőfülkéjében egy 42 éves aranyosgyéresi férfi ült. A baleset következtében a kisteherautó 43 éves sofőrje szenvedett sérüléseket. Mindkét érintett járművezetőnél negatív lett az alkoholszondás vizsgálat eredménye.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Az ügyben bűnügyi eljárást indítottak és tovább folyik a nyomozás a baleset körülményeinek kiderítésére.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
szóljon hozzá!