
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Megrázó felvétel készült a Homoródfürdő és Kápolnásfalu közötti vasárnapi halálos közlekedési balesetről. A videó készítői hívták a sürgősségi segélyhívószámot.
2023. augusztus 15., 11:452023. augusztus 15., 11:45
2023. augusztus 15., 11:562023. augusztus 15., 11:56
A vasárnapi halálos baleset pillanatát rögzítette annak az autónak a kamerája, amely először ért a helyszínre. Mint a felvételből látható, a balesetet okozó kápolnásfalusi férfi, miután megelőzte a fedélzeti kamerás autót, elvesztette az uralmát a gépjármű felett, a bal kerekekkel ráhajtott a padkára, majd a sávra visszatérve
A szemből szabályosan közlekedő autó lassítani kezdett, de már tehetetlen volt, az előző autó frontálisan belerohant.
A történteket rögzítő autóval azonnal megálltak, a hölgy kiszállt a járműből és odarohant a balesethez, párja pedig rögtön tárcsázta a 112-es segélyhívószámot és jelentette az ütközést. A felvétel a diszpécserszolgálatot teljesítő hölgy kérdéseire adott válaszokkal zárult.
Amint arról beszámoltunk, vasárnap délután fél háromkor történt a tragikus baleset, amelyben egy 53 éves nő elhunyt, egy 55 éves férfi pedig megsérült. A balesetet okozó 39 éves, kápolnásfalusi férfi alkoholt fogyasztott, leheletében 1,10 mg/liter légalkohol-koncentrációt jelzett a szonda. Őt másnap őrizetbe vette a rendőrség.

Őrizetbe vette a rendőrség azt a 39 éves, kápolnási sofőrt, aki balesetet okozott Homoródfürdő és Kápolnásfalu között vasárnap délután – közölte hétfőn reggel a rendőrég.

Két gépkocsi ütközött vasárnap délután Kápolnásfalu és Homoródfürdő között, egy nő a helyszínen életét vesztette. Az érintett útszakaszon forgalmi dugóra kell számítani.
Még várniuk kell a bírósági ítéletre azoknak az egészségügyben dolgozóknak, akiknek a nevében perel a szakszervezet a kormány által múlt évben elrendelt bérpótlékcsökkentés miatt.
A közel-keleti konfliktusok miatt válságos irányba fordult energiapiaci helyzetre jelentik be válaszaikat a környező európai országok, de a polgárok is.
Andrei Țărnea külügyminisztériumi szóvivő szerint eddig mintegy 2000 román állampolgár tért haza az Öböl menti országokból az evakuáló, repatriáló, illetve a román hatóságok támogatásával megszervezett kereskedelmi járatokkal.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
Közzétette a következő két hétre, a március 9–23. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. A tavaszias melegre nem lehet panaszunk, a porra viszont igen, ugyanis csapadék szinte egyáltalán nem valószínű.
Az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumában írták alá hétfő délben a regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. 150 millió eurós nagyprojektjét. Az építőtelepeket hamarosan meg lehet nyitni.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.