
Nemcsak a tér szépül, hanem a közösség is épül Kecsetben
Fotó: Barabás Ákos
Több mint 450 négyzetméteres területet térköveznek le kalákában a kecsetiek, így téve szebbé a helyi iskola és kultúrotthon körüli övezetet. Az összefogásnak nem csak közösségkovácsoló ereje van, de a térrendezés is hamarabb megvalósul általa.
2017. november 20., 17:132017. november 20., 17:13
A kecseti közösség részéről fogalmazódott meg a területrendezési igény, így a községvezetés pályázott Hargita Megye Tanácsának Kaláka-programjában, ahonnan 16 ezer lejnyi támogatást kaptak, ehhez tettek még hozzá 11 ezer lejt – tudtuk meg Kovács Lehel farkaslaki polgármestertől. Az említett összegekből a kivitelezéshez szükséges alapanyagokat vásárolták meg, illetve munkagépeket béreltek. Mivel a térkövezést a helyi közösség vállalta, a községvezető becslése szerint
amit más fejlesztésekre tudnak majd használni. Hozzátette, az elmúlt hétvégén nagyjából száz négyzetméteres felületet sikerült lekövezni – tizenöt-húsz ember részvételével –, illetve a szegélyköveket helyezték el. Szombaton és vasárnap ismét közmunkára hívják a lakókat, a tervek szerint akkor be is fejezik a kivitelezést.
Fotó: Barabás Ákos
– fogalmazott Kovács. Arra bátorított minden közösséget, hogy dolgozzanak kalákában legalább a kisebb, de hasznos megvalósításokért, hiszen így gyorsabban célba érhetnek a projektek. Náluk egyébként nem számítanak újdonságnak az ilyen összefogások, hiszen a község más falvaiban is így oldottak meg több problémát. Hangsúlyozta, a kalákáknak közösségkovácsoló erejük van, ugyanakkor
„Például voltak, akik nem tudtak eljönni a kalákába, de úgy döntöttek, hogy vásárolnak egy láda sört az elfáradt embereknek. Emellett volt, aki azt ajánlotta fel, hogy jövő hét végén megsüt egy birkát, amiből mindenki jól lakhat” – magyarázta Kovács Lehel.
Meghalt a Bucsecs-hegységben¸ Bușteni környékén szombaton lezuhant négy hegymászó közül az egyik.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
szóljon hozzá!