
Archív
Fotó: Veres Nándor
Nem mindennapi rendezvényt tartanak a hétvégén Csíkszentimrén: a Szent Imre Herceg Nyugdíjasok Egyesülete ugyanis második alkalommal szervez arató- és cséplőkalákát szombaton.
2018. augusztus 16., 19:032018. augusztus 16., 19:03
Az érdeklődőket 10 órára várják a helyi kultúrotthon udvarára, ahonnan helyi zenészek kíséretében vonulnak majd a kalákázók a határba.
Tizenegy órától hozzálátnak az aratáshoz, ahol
A tervek szerint két órától kezdődik majd a cséplés a kultúrotthon udvarán, amelybe szintén be lehet kapcsolódni. A munka után három órakor lesz a közös ebéd, ahol cséplős levest kóstolhatnak az aratók, és persze a mulatás sem marad ki a programból – olvasható az eseményt támogató csíkszentimrei önkormányzat által megosztott plakáton.
Az is kiderül a szóróanyagokból, hogy az esemény célja a kézi aratás bemutatása és a hagyományőrzés – hiszen „a kenyér régen nem az üzletek polcain termett”. A kalákába bekapcsolódók vihetnek magukkal régi hagyományos aratóeszközöket, mint sarló, kasza, fagereblye, favilla, cséphadaró – amennyiben rendelkeznek ezekkel.
Az Electrica villanyáram-szolgáltató vállalat térségünkben több helyszínen is munkálatokat tervez a következő napokban, ami miatt áramszünetre kell számítani.
Több mint egy éve jött ki az utolsó előzetes, azóta tulajdonképpen nem jelent meg hivatalos információ róla. Mit lehet tudni a jelen állás szerint november 19-én érkező GTA VI-ról? Képbehozó.
Közzétették azt a térfigyelő kamerás felvételt, amelyen a pénteki biharszentandrási motorosbaleset látható, illetve az ütközést követő cselekedetek – és pontosan erre irányítva a figyelmet osztották meg a videót.
Ritka, ősi, de jelenleg is élő geológiai különlegesség rejtőzik Korond határában, az országút szomszédságában: a Csiga-domb. Itt a mélyből feltörő sós, szénsavas víz ma is aragonitkristályokat épít, rétegről rétegre.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
szóljon hozzá!