
Ottjárttunkkor éppen tizenkét önkéntes dolgozott az ösvény felfrissítésén
Fotó: Pál Árpád
Immár négy éve, hogy Brebán Magdolna Noémi gyógytornász ötletéből kiindulva az Udvarhelyi Fiatal Fórum létrehozta a mezítlábas parkot a székelyudvarhelyi sétatéri park játszóterén.
2017. június 15., 12:442017. június 15., 12:44
2017. június 16., 11:282017. június 16., 11:28
Szerda délután ismét felújították az ösvényt. A felhasznált anyagokat jórészt támogatóktól kapták, de néhány dolgot vásárolniuk is kellett. Mivel a természetes anyagok – mint például a fenyőtoboz – gyorsan lebomlanak, egész nyáron szívesen fogadják, ha valaki kicseréli egy-egy szakasz tartalmát.
Fotó: Pál Árpád
A kaláka során a mezítlábas park használatáról szóló tájékoztató füzetecskét is osztogattak a játszótéren levőknek.
Fotó: Pál Árpád
Nagy mennyiségű szemetet dobott ki a csíkszeredai Suta-tó mellett, ötvenezer lejes bírságot kapott érte egy helyi cég, amelyet nemrég sikerült azonosítania a Csíkszeredai Helyi Rendőrségnek.
A gyimesbükki Fejér Sándor joggal nevezhette magát a sors kegyeltjének, hiszen a csodával határos módon maradt életben a Bilibók-tetőn, s került messzi földre. Idegenből hazaküldött levelei a szülőföldszeretet szépirodalmi igényű megnyilvánulásai.
Nicușor Dan államelnök szerdán kijelentette, meggyőződése, hogy Románia a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása után is megőrzi Nyugat-barát irányvonalát.
Románia képes megvédeni magát a drónincidensekkel szemben, hozzávetőleg egy éven belül teljesen működőképes lesz a védelmi rendszer – jelentette ki szerdán Nicușor Dan államfő.
A képviselőház és a szenátus szerdai együttes ülésén felolvasták az Állítsuk meg a gazdaság lerombolását, a lakosság elszegényítését és az állami vagyon kiárusítását célzó Bolojan-tervet! című bizalmatlansági indítványt.
Kelemen Hunor szerint egy életképes alternatívát is fel kellene mutatniuk azoknak, akik meg akarják buktatni a kormányt.
A felszerelt sótalanító berendezések folyamatosan működnek, hiszen a Kis-Küküllő vize most is több sót tartalmaz, mint kellene. Az Aquaserv igazgatója a Székelyhonnak elmondta, hogy fel vannak készülve a Korond-patak esetleges áradására.
A Hargita Megyei Törvényszék első fokon húsz év letöltendő szabadságvesztésre ítélte P. Zoltánt, aki a Gyergyóditróhoz tartozó Orotván tavaly elkövetett emberölés miatt került a vádlottak padjára. Az ítélet nem jogerős.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy Zakariás Zoltán képviselő kétszer is az RMDSZ támogatásával jutott be a parlamentbe, most pedig „gondolt egyet”, és most független akar lenni.
Az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke, Dumitru Chisăliță szerint a következő napokban 9,4-9,6 lejre emelkedhet a gázolaj literenkénti ára.
szóljon hozzá!