
Fotó: Karcfalva község Facebook oldala
A karcfavi focicsapat is részt vett a kalákában a hétvégén: a focisták segítettek a helyi önkéntes tűzoltóknak, hogy újrafedjék a csíkjenőfalvi tűzoltószertár épületét. A munkából kivették a részüket a karcfalvi és csíkjenőfalvi lakók is.
2024. november 19., 08:202024. november 19., 08:20
„Példás közösségi összefogásnak lehettünk tanúi Csíkjenőfalván a hétvégén. A tűzoltószertár tetőzetének felújítása kalákában valósult meg, ahol az önkéntes tűzoltók és a helyi lakók mellett Karcfalváról is érkezett segítség” – tették közzé a Karcfalva község Facebook-oldalán.
Mint fogalmaztak, az emberek nem sajnálták sem az idejüket, sem az energiájukat, és még a közel mínusz öt Celsius-fokos hideg sem szegte kedvüket.
Hozzáfűzték, külön említést érdemelnek a helyi focicsapat tagjai, akik a mérkőzésük előtt is időt szakítottak, hogy kivegyék részüket a munkából. „A közösségi elkötelezettségüket pedig a pályán is bizonyították, hiszen a meccsüket nagy sikerrel zárták”– osztották meg.
A Csíkkarcfalvi Hargita focicsapat a Csíkszentimrei Töviske csapattal mérkőzött meg a Csík körzeti labdarúgó-bajnokság alapszakaszában, a végeredmény 5-0 lett a házigazda csapat javára.
Fotó: Karcfalva község Facebook oldala
Fotó: Karcfalva község Facebook oldala
Fotó: Karcfalva község Facebook oldala
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
szóljon hozzá!