
Tesztelték is az újonnan épített utat
Fotó: Barabás Ákos
Majdnem negyvenen vettek részt vasárnap a Szekler Teker Egyesület által tervezett hegyikerékpár-ösvény kalákás építésén. Az út a Budváron teszi lehetővé a biciklizést.
2017. június 12., 14:392017. június 12., 14:39
Maratoni, azaz 42 kilométer hosszúságú lesz az a hegyikerékpárosoknak, futóknak és gyalogtúrázóknak tervezett, Székelyudvarhely körüli túraútvonal, amelyet a Szekler Teker Egyesület, az EKE Udvarhely és a Feel Good Sportegyesület közösen épít meg. Vasrnap egy
A kezdeményezők a projekt elindításához támogatást is nyertek az Székelyudvarhelyi Közöségi Alapítvány (SZKA) Jó ötlet pályázatán, a Zetelaki Közbirtokosságtól pedig szerszámokat kaptak kölcsön.
Szilágyi István önkéntesként dolgozott a kerékpárút kiépítésén, ő maga is jár barátaival bringatúrákra, de az egyesület által szervezetteken is előszeretettel részt vesz. Fontosnak tartja, hogy a túrázások mellett a munkából is kivegye a részét. A kaláka közösségépítő erejét is hangsúlyozta, és hogy mennyire jó látni a munka eredményét. Ő a Segesvár és Szászfehéregyháza között húzódó kerékpárutat tartja példaértékűnek, és úgy gondolja, hogy ha minden udvarhelyi kalákában hasonlóan aktív lesz a részvétel, kivitelezhető lesz az út befejezése.
A projekt folytatása a támogatóktól is függ, a Máréfalvi Közbirtokosság már ajánlott fel munkagépeket, de szívesen fogadnak más segítséget is – mondta el Simon Szilárd, a Szekler Teker Egyesület vezetője.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
szóljon hozzá!