
Számos területen számít Kacsó Sándor munkájára és hozzáértésére Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi városházán zajló munkát kell hatékonyabbá tennie, a meglevő szerződéseket kell átnéznie, az újak megkötését felügyelnie, a közterületeken zajló munkálatokat összehangolnia Kacsó Sándornak, akit kedden mutattak be Marosvásárhely városmenedzsereként. Az új köztisztviselő kihívásként tekint a munkára.
2022. október 04., 13:592022. október 04., 13:59
2022. október 04., 16:492022. október 04., 16:49
Első alkalommal neveztek ki Marosvásárhelyen városmenedzsert, Kacsó Sándor személyében. Az üzleti életben, pályázatírásban és közbeszerzésben szerzett tapasztalata miatt választotta őt Soós Zoltán polgármester, aki arról is beszélt a kedden délben tartott sajtótájékoztatóján, hogy
Soós szerint több személyt meghallgattak, és azért is esett Kacsóra a választásuk, mert ő egy éven keresztül vezette a városi sportklubot, ahol már bizonyította rátermettségét.
„Az elmúlt két évben sok nehézségünk volt a régi szerződésekkel, az újak pontos megkötésével és sok mindennapi ügyintézéssel. Volt, amit sikerült megoldnunk, de még hatékonyabbá szeretnénk tenni a mindennapi munkát. Ezért kértük meg Kacsó Sándort, hogy csatlakozzon hozzánk, városmenedzserként.
– emelte ki a polgármester, akitől megtudtuk hogy konkrétan a közterület-rendezési igazgatóság, a tájépítészet és virágkertészet valamint a városi sportklub fog a városmenedzser hatáskörébe tartozni. Emellett a pályázatok és közbeszerzések lebonyolításában is számítanak a segítségére.
Soós Zoltán arról is beszélt, hogy Marosvásárhelynek szüksége van egy olyan szakemberre, akinek tapasztalata van a közbeszerzésekben, a szerződések megkötésében és követésében. Példaként említette, hogy
Ebből sikerült lefaragni, de mindig van tennivaló ezen a téren is, és ebben is kérték és elvárják Kacsó Sándor segítségét.
Fotó: Haáz Vince
Kacsó Sándor arról beszélt, hogy kihívásként tekint a megbízatása. Mint részletezte, kedden délben találkozik először a közterület-rendezési igazgatóság munkatárasaival, de mivel itt él a városban látja, hogy melyek azok a területek, amelyeken javítani lehet és kell.
Korábbi tapasztalatairól nem beszélt, de annyit elárult, hogy képes egyszerre száz emberrel is dolgozni, munkájukat összehangolni és elefántmemóriája van, ami sokszor segít a munkában, de néha megnehezíti munkatársai életét.
Kacsó Sándor megbízatása egyelőre Soós Zoltán polgármester mandátumának idejére érvényes.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 21 megye több folyójának vízgyűjtő területére.
szóljon hozzá!