
Képünk illusztráció
Fotó: Székelyhon
A román csendőrség (IGJR) különleges műveleti egységének egyik munkatársánál kábítószergyanús anyagot találtak egy vasárnapi közúti rutinellenőrzés nyomán a fővárosi 18-as számú rendőrőrs munkatársai. A csendőrség ellenőrzést rendelt el.
2023. november 21., 12:482023. november 21., 12:48
A különleges műveleti egység kedden kiadott közleménye szerint az IGJR ellenőrző bizottsága ki fogja vizsgálni a gépkocsijában kábítószerrel lebukott csendőr szakmai magatartásával, a kollégáival való munkaviszonyával kapcsolatos körülményeket, hogy megállapíthassa, voltak-e korábban hivatásához méltatlan magatartásra utaló jelek.
Az egység ugyanakkor elrendelte az előzetes fegyelmi eljárás elindítását a csendőrnő ellen. A csendőrtisztet jelenleg pszichológiai tanácsadásban részesítik az egység szakemberei.
„Fontos hangsúlyozni, hogy a belügyminisztériumnak megvan a kapacitása arra, hogy felismerje és kezelje ezeket az eseteket, még akkor is, ha azok saját struktúráinak tagjait érintik. Ez azt bizonyítja, hogy
– idézi az Agerpres hírügynökség a csendőrségi közleményt.
A testület hangsúlyozza ugyanakkor, hogy alapvetően fontos az érintett személy egyéni jogainak, valamint a titoktartáshoz és az ártatlanság vélelméhez való jogának tiszteletben tartása mindaddig, amíg a bíróságon bizonyítást nem nyer bűnössége vagy ártatlansága.
A román csendőrség sajtóirodája szerint az ügyet a Szervezett Bűnözés Elleni Osztály vizsgája.
Szennyezés történt csütörtökön a Dunán, a Teleorman megyei Turnu Măgurele kikötője környéként, ahol egy hajó elsüllyedt.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint csütörtök délutántól hétfő 10 óráig a szél erősödése, mérsékelt csapadék, a hegyekben pedig havazás és hóréteg kialakulása várható.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Az alkotmánybíróság csütörtökön elutasította a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvénytervezetekkel kapcsolatos beadványt – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres.
Több tűzesethez is riasztották szerdán a Hargita megyei tűzoltókat: Lóvészen rosszul szigetelt, Maroshévízen kitisztítatlan kémény, Székelyudvarhelyen pedig meghibásodott elektromos vezeték okozott tüzet.
A gázolaj literenkénti ára átlépte a 10 lejt, ami nemcsak a korábbi előrejelzések beigazolódását jelzi, hanem azt is, hogy a piacra ható gazdasági és geopolitikai tényezők egyre erőteljesebben érvényesülnek – állapította meg Dumitru Chisăliță.
Négyen meghaltak, hárman megsérültek egy tegnap esti balesetben Neamţ megyében. A rendőrségi vizsgálat szerint szabálytalan előzés miatt következhetett be a tragédia – közölték a hatóságok csütörtök reggel.
Már csak néhány nap maradt a kedvezményes adófizetési időszakból, ezen a héten még két munkanap áll rendelkezésre, és ezen kívül jövő hétfőn és kedden lehet még élni a lehetőséggel.
Egy katonai drón mintegy 4 kilométerre behatolt Románia légterébe, majd lezuhant a Tulcea megyei Parcheș település közelében, miután az ukrán légvédelem eltérítette – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Az RMDSZ nem kíván kilépni a kormányból – jelentette ki szerdán Korondon Cseke Attila fejlesztési miniszter.
szóljon hozzá!