
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Ismét fogadóórát tart a nép ügyvédje Csíkszeredában június 27-én, csütörtökön, a megyeháza 14-es termében, délelőtt fél 11 és délután 2 óra között.
2024. június 20., 10:282024. június 20., 10:28
A Nép Ügyvédje a Marosvásárhelyi Területi Iroda képviselőin keresztül fogadóórát tart Hargita megyei polgárok számára június 27-én, csütörtökön.
A meghallgatásokat a csíkszeredai megyeháza (Szabadság tér, 5. szám) földszinti 14-es termében tartják, 10:30 és 14 óra között – tájékoztatott a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal.
Az Európai Unió Bíróságához fordult a nemzeti régiókat érintő polgári kezdeményezés ügyében Izsák Balázs, és keresetében az Európai Bizottság elutasító döntésének az érvénytelenítését kéri – közölte a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) sajtóirodája.
Érdemes óvatosan közlekedni Csík- és Gyergyószéken, hiszen néhol ötven méteresnél is kisebb a látótávolság a köd miatt – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Minden szükséges engedéllyel és jóváhagyással rendelkező egységben végezték a mélyaltatást annál a fogászatnál, ahol csütörtökön meghalt egy 2 éves kislány – közölték szombaton a magánrendelő képviselői.
Egy magán-mentőszolgálat járművével ütközött egy személyautó szombaton Temes megyében, Temesremete és Őszény között. Három sérült kórházba került, egyikük később életét vesztette.
Nyolcadik alkalommal rendezték meg a megyei szintű Megérett, megérett a fekete szőlő című szüreti hagyományőrző gyerekversenyt a marosvásárhelyi 6-os számú napköziotthon szervezésében, ahol őszi hagyományokat elevenített fel Maros megye 55 óvodása.
A bukaresti fogorvosi kamara vezetőtestülete pénteken úgy döntött, hogy fegyelmi kivizsgálást indít a fővárosi fogászati klinikán csütörtök este fogászati beavatkozás közben elhunyt kétéves kislány ügyében.
A mezőn gyulladt ki egy kombájn pénteken délután a Maros megyei Küküllősárd közelében, az eset során jelentős anyagi kár keletkezett – közli a székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület.
Két esetkocsival szálltak ki a tűzoltók pénteken este Szászrégenben egy kigyúlt faanyag-szárítóhoz.
Hiányos tollazattal került a marosvásárhelyi Milvus Csoport rehabilitációs központjába egy kis tengelic, két hónapra van szüksége, amíg felépül. A madarat ragasztócsapdával fogták be.
Székelykeresztúri cégeknél vizsgálódtak a rendőrök és erdészek, jelentős pénzbírságot róttak ki és faanyagot is elkoboztak.
szóljon hozzá!