
Jövő hétvégére töltik fel a medencéket
Fotó: Haáz Vince
Június második felétől lehet használni a marosvásárhelyi víkendtelepi medencéket, amelyeket hamarosan elkezdenek feltölteni. Egy időben töltik a csónakázót, a szabadtéri és a sátortetős olimpiai medencét is, hogy a talajvíz ne tegyen kárt a létesítményekben. Amint használható a ballon, felszabadul a városi uszoda, és a vízi sportok kedvelői itt is úszhatnak.
2021. június 09., 16:022021. június 09., 16:02
2021. június 09., 16:122021. június 09., 16:12
Hagyományosan május elsején nyitják meg Marosvásárhelyen a Víkendtelepet, amikorra fel is töltik a medencéket. Idén nem így történt, részben a járványügyi szigorítások miatt, részben pedig azért, mert az előző évek tapasztalatai azt mutatják, hogy csak június második felére lesz fürdőzésre alkalmas időjárás.
Noha változékony még az időjárás Marosvásárhelyen, a 23–25 fokos nappali felmelegedést záporesők szakítják meg, illetve gyakori még az éjszakai lehűlés is, egyre többen szeretnének úszni, tiszta vizű medencében mártózni, strandolni.
Marosvásárhely polgármestere, Soós Zoltán a Székelyhon kérdésére elmondta, dolgoznak a víkendtelepi sátortetős medence megnyitásán. Itt újraszerelték a gáz- és villanyvezetékeket, kicserélték az összetört járólapokat, és
Amint használható lesz a sátortetős medence, felszabadul a városi uszoda
Fotó: Haáz Vince
„Egy időben kell feltölteni a sátortetős olimpiai méretű medencét és a víkendtelepi többi medencét is, hogy a talajvíz ne tegyen kárt bennük.
A sátortetőst melegíteni fogják, hogy mihamarabb elérje a 27 fokot, és alkalmas legyen a sportolóknak. A szabadtéri medencéket a napsugarak melegítik.”
Használati útmutató: csúszás előtt várjuk meg, hogy töltsék fel a medencét
Fotó: Haáz Vince
Kinyit az uszoda, vagy következik a nyári vakáció?
Amikor a sátortetős medencét használni lehet, a Mircea Birău Városi Uszodából átköltöznek oda a sportolok, így utóbbi felszabadul. A városi uszodát a nagyközönségnek június 15-én nyitják meg, de keddtől péntekig csak 20–22 óra között használhatják, míg szombaton és vasárnap 6–22 óra között. A városvezetés azt állítja, hogy hétköznap 6–20 óra között a hivatásos sportolóknak és a sportklubokhoz beiratkozottaknak van szükségük a 25 méteres medencére. Akik az esti és hétvégi órákban szeretnének úszni, előzetes bejelentkezésre van szükségük, hiszen egyszerre csak 40 személyt engednek be.
A közlekedésügyi rendőrség válaszára vár a marosvásárhelyi önkormányzat, hogy kiderüljön mikor állhat újra munkába a szabálytalanul parkoló járműveket elszállító vontatóautó. A szolgáltatást január végén szüntették be.
A szenátus közigazgatási bizottsága kedden kedvező jelentést fogadott el a barnamedve-kilövési kvótát meghatározó törvénytervezetről.
Tűz pusztított egy gelencei háznál hétfőn hajnalban: a lángok felemésztették az otthon tetőszerkezetét, a melléképületeket és egy autót. Pap László és családja most segítségre szorul, hogy mihamarabb visszaköltözhessenek az épületbe.
Ha a koalíciós pártok szerdán megállapodnak az állami költségvetés tervezetének végső formájáról, a parlament március 15. és 17. között megvitathatja a jogszabályjavaslatot – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Aláírta kedden Nicușor Dan államfő a Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszteri kinevezéséről szóló dekrétumot. Az új miniszter 16 órakor teszi le a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok számára elengedhetetlen a névjegyzékbe való regisztráció, ha részt kívánnak venni a magyarországi országgyűlési választásokon. Március 18-ig még megtehetik.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.
Az oltásokkal kapcsolatos kampányt indít az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A 2026-os állami költségvetés felelős és kiegyensúlyozott lesz, minden eddiginél nagyobb összeget fordítanak beruházásokra és rekordösszegű uniós forrás lehívásával számolnak - jelentette ki kedden Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Közlekedési baleset történt kedd reggel a 12A jelzésű országút és a 123E megyei út kereszteződésében, Csíkdelne település bejáratánál.
szóljon hozzá!