
Fotó: Veres Nándor
Az Ákovita Nemzetközi Párlat- és Pálinkaverseny idei kiadásán is várják a benevezőket, hogy június 14-ig elküldjék a szervezőknek a pálinkapárlat-mintáikat. A zsűrizést követően a díjátadó július 5-én lesz Csíkszeredában.
2024. május 29., 11:282024. május 29., 11:28
Három éve indította útjára a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete a Pálinka Nemzeti Tanáccsal, Hargita megye és Csíkszereda város intézményeivel, illetve számos szakmai szervezettel és céggel partnerségben az Ákovita Nemzetközi Párlat- és Pálinkaversenyt, Csíkszeredában. A verseny idén is folytatódik, a párlatok mintáját május 2. és június 14. között várják a szervezők.
Az esemény elsődleges célja, hogy népszerűsítsék Erdélyben a kulturált párlat- és pálinkafogyasztást, amellyel nemcsak a termelőket, hanem a fogyasztókat is nevelni lehet a minőségi pálinkafogyasztásra – fogalmaztak közleményükben a szervezők.
A nevezett mintákat személyesen hétfőtől péntekig 8–16 óra között, postán vagy csomagküldő szolgálattal kell eljuttatni a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete címére (Csíkszereda, postai irányítószám: 530210, Petőfi Sándor utca 36. szám, Hargita megye, Románia), érdeklődni pedig a 0756 726 302-es telefonszámon lehet.
Üzleti kategóriában legkevesebb kettő palack 0,35 liter kereskedelmi mintát – mintánként minimum 0,7 liter összmennyiséget – kell beküldeni, egyéni kategóriában mintánként minimum 0,5 liter összmennyiséget kell beküldeni a nevezés helyszínére.
A mintán lévő címkén fel kell tüntetni a nevező nevét, a nevezett párlat és/vagy pálinka fajtáját, alkoholfokát és évjáratát. A minta nevezése az előírt mennyiségű párlat és/vagy pálinka, valamint a nevezési díj befizetésével történik. A versenyre való nevezés online nevezési felületen történik, amely elérhető az akovita.ro honlapon.
A beküldött mintákat június 23–25. között bírálják el, akinek érmes tétele van, e-mailben kap értesítést erről. A tervek szerint a díjátadó július 5-én lesz Csíkszeredában, a Hunguest Hotel Fenyő szállodában. A verseny szervezői szükség esetén módosíthatják a díjátadó helyszínét és időpontját, amiről időben tájékoztatják a résztvevőket.
Július 20-ától jelentkezhetnek a magánszemélyek a 2026-os roncsautóprogramra, amelynek keretében állami támogatással vásárolhatnak új gépkocsit. A program idei költségvetése 300 millió lej.
Két jogosítvány nélküli sofőrt is kiszűrtek a közúti forgalomból kedden a Hargita megyei rendőrök, egyikük ráadásul jelentős mennyiségű alkoholt is fogyasztott vezetés előtt.
Az elmúlt hat napban összesen 55 sürgősségi beavatkozást hajtottak végre a Hargita megyei hivatásos tűzoltók. Tűzesetekhez, közlekedési balesetekhez és árvízi károk elhárításához is vonultak az egységek.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó törvények elfogadása létfontosságú Románia számára.
2025-ben is az ajánlott szint alatt maradt a gyermekek átoltottsága Romániában, az UNICEF és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán közzétett jelentése szerint.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi minisztert ironizáló üzenetet tett közzé szerdán a Facebookon a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
Súlyos informatikai hiba miatt kedd óta nem működnek az Országos Kataszteri és Ingatlan-nyilvántartási Hivatal (ANCPI) informatikai rendszerei. Emiatt az e-Terra telekkönyvi alkalmazás sem érhető el, és várhatóan a hét végéig nem is lesz használható.
1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.
Kánikulára vonatkozó figyelmeztetést, valamint viharriasztásokat is kiadott szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön légköri instabilitásra és jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani a következő napokban.
szóljon hozzá!