
Párhuzamosan az ideivel is felhasználhatók. Bepótol a nyaralásba. Archív
Fotó: Fülöp-Székely Botond
Június 30-áig lehet még felhasználni foglalásra a korábbi években kiadott üdülési csekkeket – írja az Agerpres hírügynökség a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) szerdai közleményére hivatkozva.
2022. június 22., 12:572022. június 22., 12:57
2022. június 22., 12:582022. június 22., 12:58
Az ANAT hangsúlyozza, a tavalyi év végén elfogadott sürgősségi rendelettel 2022. június 30-áig hosszabbította meg a kormány a 2019. január 1-je és 2020. december 31-e között kibocsátott vakációs utalványok érvényességi idejét.
A szövetség emlékeztet, hogy a névre szóló üdülési csekkek kizárólag belföldön használhatók fel, a megvásárolt csomagnak legalább egy éjszaka szállást kell tartalmaznia. Emellett az étkeztetés és különféle mellékszolgáltatások, például gyógykezelés vagy egyéb turisztikai programok ára is törleszthető.
Idén január és május között 19 768 895 üdülési csekket bocsátottak ki, 943,831 millió lej (190 millió euró) értékben. A becslések szerint egész évre mintegy 350 millió euró értékű utalványt osztanak majd ki.
Az ANAT hangsúlyozza, hogy az állami vállalatok mellett a magáncégeknek is lehetőségük van üdülési utalványokat adni a munkavállalóknak.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
Immár 25 éve, mindössze egy év kimaradással töltik meg a csíkszeredai Szabadság teret és a Promenádot a legnagyobb szabadtéri ételszentelés résztvevői.
Húsvétvasárnap, az immár ötödjére megszervezett sepsiszentgyörgyi ételszentelésen minden eddiginél többen, mintegy 1500-an vettek részt: szinte minden történelmi egyház képviseltette magát hívei által.
Több ezren vettek részt idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelésén, Csíkszereda főterén, amelynek idén volt a jubileumi, 25. kiadása.
Mi is képesek vagyunk a béke és az egység új világának életre keltésére – mondta homíliájában XIV. Leó pápa a Szent Péter-bazilikában a nagyszombat esti vigília szertartásán, amelyen tíz felnőttet keresztelt meg.
Új szokás indult útjára Gyergyószentmiklóson: a húsvétvasárnapi eledelszentelés idén először városi eseménnyé bővült. A Szent Miklós Plébánia ezúttal a városközponti parkban szervezte meg az étkek megáldását.
Húsvétvasárnap reggel az ételszentelés szertartása kerül középpontba, ezt a hagyományt pedig Csíkszeredában több ezren éltetik. A Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda központjában tartják, és ez idén sincs másként.
A húsvét a világ kereszténységének legnagyobb jelentőségű ünnepe: Krisztus feltámadása a halálon és a gonoszságon, bűnökön személyes áldozattal aratott győzelmet jelenti. De vajon egyformán gondolkodnak erről az erdélyi történelmi egyházak?
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) ezen a héten (március 30. és április 3. között) több mint 1700 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és 2384 bírságot szabott ki, több mint 6,3 millió lej értékben.
szóljon hozzá!