
Párhuzamosan az ideivel is felhasználhatók. Bepótol a nyaralásba. Archív
Fotó: Fülöp-Székely Botond
Június 30-áig lehet még felhasználni foglalásra a korábbi években kiadott üdülési csekkeket – írja az Agerpres hírügynökség a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) szerdai közleményére hivatkozva.
2022. június 22., 12:572022. június 22., 12:57
2022. június 22., 12:582022. június 22., 12:58
Az ANAT hangsúlyozza, a tavalyi év végén elfogadott sürgősségi rendelettel 2022. június 30-áig hosszabbította meg a kormány a 2019. január 1-je és 2020. december 31-e között kibocsátott vakációs utalványok érvényességi idejét.
A szövetség emlékeztet, hogy a névre szóló üdülési csekkek kizárólag belföldön használhatók fel, a megvásárolt csomagnak legalább egy éjszaka szállást kell tartalmaznia. Emellett az étkeztetés és különféle mellékszolgáltatások, például gyógykezelés vagy egyéb turisztikai programok ára is törleszthető.
Idén január és május között 19 768 895 üdülési csekket bocsátottak ki, 943,831 millió lej (190 millió euró) értékben. A becslések szerint egész évre mintegy 350 millió euró értékű utalványt osztanak majd ki.
Az ANAT hangsúlyozza, hogy az állami vállalatok mellett a magáncégeknek is lehetőségük van üdülési utalványokat adni a munkavállalóknak.
A várakozás, bizakodás ellenére úgy tűnik, nincs lehetőség arra, hogy a helyi önkormányzatok csökkentsék a 2026-os évre vonatkozó helyi adók mértékét. A pénzügyminisztérium álláspontja szerint ez törvénybe ütköző lenne.
Vizsgálatot indított a Szeben megyei gyermekvédelem annál a kürpödi (Chirpăr) családnál, amelynek két gyermeke egy patakba fulladt hétfőn.
Későn állt meg autójával egy idős sofőr Brassóban egy vasúti átkelőnél, és az érkező vonat elütötte a személyautó elejét. Egy másik jármű fedélzeti kamerája rögzítette a balesetet, a rendőrség pedig utólag közzé is tette.
Az ország keleti és déli részén hűlt le igazán a hőmérséklet keddre virradóan, Székelyföldön az évszakhoz képest nem volt rendkívüli hideg, sőt.
Az 51 éves Ionela Tudor jelenleg a bukaresti ítélőtábla közigazgatási perekkel foglalkozó osztályát vezeti, illetve az intézmény alelnöki tisztségét is betölti.
Alsósófalva lesz a házigazdája idén a XXXIV. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatónak. A rangos megyei rendezvény évről évre a hagyományőrzés, és a közösségi összetartozás ünnepe.
A Szeben megyei Kürpöd (Chirpăr) település melletti patakba esett és meghalt hétfőn egy testvérpár, egy 6 éves kislány és egy 9 éves fiú.
Összesen 16 jogosítványt függesztettek fel, ugyanakkor 366 esetben szabtak ki büntetést gyorshajtókra az elmúlt héten – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A 2025–2026-os tanévre járó összesen 310,2 millió lej tanszertámogatást töltöttek fel a szociális elektronikus kártyákra – tájékoztatott hétfőn az európai projektekért és beruházásokért felelős minisztérium.
Országszerte felmelegedés várható a következő napokban, a jövő hét közepétől azonban ismét lehűl az idő; csapadékra a jövő héten lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat február 2. és 15. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
szóljon hozzá!