
A marosvásárhelyi várban számoltak be a városnapokról a szervezők
Fotó: Rab Zoltán
Együtt a város! mottóval szervezik meg Marosvásárhelyen, jövő héten a 25-ik kiadásához érkező városnapokat. Több helyszínen lesznek koncertek, előadások, sportvetélkedők és közösségépítő programok. Az eseményről a várban számolt be Soós Zoltán polgármester és a szervezőcsapat.
2022. június 16., 15:032022. június 16., 15:03
Idén, két éve kihagyás után június 23-26,. között szervezik meg a Marosvásárhelyi Városnapokat. Ennek egyik fő helyszínén, a marosvásárhelyi Várban szervezett sajtótájékoztatón ismertették a szervezők a főbb programpontokat, kifejtve:
Fotó: Rab Zoltán
Soós Zoltán polgármester arról beszélt, hogy mindenkihez szóló, a helyi kulturális értékeket felvonultató városnapokat szerveznek, ahol
Míg eddig a Ligetben voltak a nagykoncertek, most a gyermekrendezvények helyszíne lesz a nagy park és a nemrég felújított játszótér. Itt ugrálóvárakkal és mindenféle kézműves foglalkozással várják a gyermekeket.
A koncertek a Rózsák terén és a Várban lesznek. Többek között fellép a Piramis, a Péterfy Bori Love Band, a Honeybeast, Tóth Gabi, de a Direcția 5 és a Zdob și Zdub is.
Fotó: Rab Zoltán
Az Enescu utcában egy beszélgetésre, pihenésre alkalmas tér lesz kialakítva, és itt lehet majd kutyákat örökbe fogadni. A Bolyai utcában a művészeti sétányt alakítanak ki, ahol helyi alkotókkal ismerkedhetnek meg az érdeklődők. Húszféle sportvetélkedő lesz több helyszínen, amelyekre egyénileg, de csoportosan is be lehet majd nevezni.
A részletes programot ezután teszik közzé, de azt már tudni, hogy
Az idei városnapokon egyébként a testvértelepülések is képviseltetik magukat.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
szóljon hozzá!