
Ismerős Arcok a Tiltott Fesztiválon 2022-ben. Archív
Fotó: Pinti Attila
Huszonöt éves jubileum alkalmából székelyföldön is koncertezik az Ismerős Arcok együttes és Papp Gyula. A turnéjuk székelyföldi állomásai Csíkszereda, Székelykeresztúr, Marosvásárhely és Kézdivásárhely.
2024. november 12., 19:142024. november 12., 19:14
Erdélyi állomások is szerepelnek az Ismerős Arcok és Papp Gyula huszonötödik jubileumi turnéjában, a koncerteken vonósnégyes kíséri őket.
November 15-én, pénteken Kézdivásárhelyen lépnek fel a Vigadó Művelődési Központban, a koncert 20 órakor kezdődik. Csíkszeredában 16-án, szombaton 20 órakor a Művészetek Házában kezdődik a koncert. Székelykeresztúron a Bálint Dániel Művelődési Házba várnak minden érdeklődőt, ahol vasárnap 19 órától lép színpadra a zenekar, Marosvásárhelyen pedig hétfőn, 18-án, szintén 19 órakor kezdődik az jubileumi műsor, amelynek a Kultúrpalota ad otthont.
A jegyvásárlásról és további helyszínekről ide kattintva olvashat bővebben.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.
A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
szóljon hozzá!