
Fotó: Balázs Katalin
Idén lenne 50 éves a Kancsendzöngán eltűnt Erőss Zsolt; emlékére ötödik alkalommal szervez teljesítménytúrát az Erdélyi Kárpát Egyesület Gyergyói Szakosztálya – az évfordulók apropóján jubileumi kiadásként hirdetik meg az idei eseményt. Ezúttal is gyalogosoknak és bicikliseknek ajánlják a Gyergyói-havasokban és a Hagymás-hegységben kijelölt 50, 30 és 20 kilométeres távok teljesítését. A túra napja május 26.
2018. április 24., 19:242018. április 24., 19:24
2018. április 24., 20:242018. április 24., 20:24
„Amikor az első Erőss Zsolt Teljesítménytúrát szerveztük, nem voltunk biztosak abban, hogy lesz folytatás, de
– jelentette be sajtótájékoztatón Vadász-Szatmári István, az Erdélyi Kárpát Egyesület Gyergyói Szakosztályának elnöke. Mint mondta,
„A létszámot tekintve Erdély legnagyobb teljesítménytúrája” – szögezte le Vadász-Szatmári. A szervezők szándékát ismertetve elmondta, cél, hogy elsősorban a gyergyóiak érezzék magukénak ezt a túrát, minél nagyobb számban vegyenek részt rajta.
– fogalmazott Vadász-Szatmári. Elsősorban a fiatalok mozgósítására fektetnek hangsúlyt idén, iskolákban hirdetik a lehetőséget – tette hozzá. „Azt szeretnénk, ha minél több fiatal magáénak tudná ezt a túrát.
Az ellenőrzőpontokon kiderül, ha valaki eltévedt. Senkit nem hagynak a vadonban – tudatják a szervezők
Fotó: Balázs Katalin
– fogalmazott a gyergyói EKE-elnök.
Hogy ne váljon egyhangúvá az esemény a visszatérő túrázók számára,
A legrövidebben, a 20 kilométeres szakaszon nincs lehetőség a változtatásra – mondta András Zsolt túraparancsnok. Az útvonalak nehézségi szintjével kapcsolatban úgy fogalmazott:
Az előző teljesítménytúrák tapasztalataira alapozva hívja fel a figyelmet, hogy ajánlatos tanulmányozni azt a leírást, amit minden résztvevő megkap a rajtnál.
„Ilyenre eddig mindig volt példa” – jegyezte meg a túraparancsnok. Arra is felhívta a figyelmet, hogy
Tájékozódni ugyanis szaladva, sietve kevésbé lehet, és így a túrázás szépsége is elvesztődik.
Fotó: Balázs Katalin
A teljesítménytúra jubileumi kiadására Erőss Zsolt portréját ábrázoló bronz veretes érméket adnak ki, amiket a szegedi Szabó Géza ötvösmester műhelyében készíttetnek el a gyergyói ekések. Ezeket díszoklevelekre rögzítve adják át a túra résztvevőinek. A hátlapjukon is kidolgozott példányokat megvásárlásra ajánlják fel – tudatják. Tervként közölték, hogy az Erőss Zsolt Teljesítménytúra 10-ik és 15-ik kiadására is hasonló emlékérméket készíttetnek ezüst, illetve arany bevonattal.
Tartalmazza a frissítő pontoknál kiosztásra kerülő csokoládét, banánt, almát, vizet, a célnál az egytálételt, a csomagszállítást a rajttól a célig, illetve a verseny napján és az azt követő napon a személyszállítást Gyilkostó településről Gyergyószentmiklósra. A lazító túra ugyanis május 27-én lesz Gyergyószentmiklósról a Máriakőre. Online jelentkezésre május 19-ig van lehetőség, személyesen május 25-én délután, illetve 26-án a kora reggeli órákban lehet nevezni. A távolról érkezők számára a szervezők ingyenes szálláshelyet biztosítanak a Salamon Ernő Gimnázium tornatermében.
Az eseményről az ekegyergyo.ro honlapon részletes tájékoztatást találnak az érdeklődők, illetve innen tölthető le a túra szabályzata és a regisztrációs űrlap is.
A vízimentők egymás után találták meg azt a két fiatalt, akik Olimp üdülőhelynél tűntek el a tengerben vasárnap. Mindkettejüket megpróbálták újraéleszteni, de nem sikerült megmenteni az életüket.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
szóljon hozzá!