
Fotó: Balázs Katalin
Idén lenne 50 éves a Kancsendzöngán eltűnt Erőss Zsolt; emlékére ötödik alkalommal szervez teljesítménytúrát az Erdélyi Kárpát Egyesület Gyergyói Szakosztálya – az évfordulók apropóján jubileumi kiadásként hirdetik meg az idei eseményt. Ezúttal is gyalogosoknak és bicikliseknek ajánlják a Gyergyói-havasokban és a Hagymás-hegységben kijelölt 50, 30 és 20 kilométeres távok teljesítését. A túra napja május 26.
2018. április 24., 19:242018. április 24., 19:24
2018. április 24., 20:242018. április 24., 20:24
„Amikor az első Erőss Zsolt Teljesítménytúrát szerveztük, nem voltunk biztosak abban, hogy lesz folytatás, de
– jelentette be sajtótájékoztatón Vadász-Szatmári István, az Erdélyi Kárpát Egyesület Gyergyói Szakosztályának elnöke. Mint mondta,
„A létszámot tekintve Erdély legnagyobb teljesítménytúrája” – szögezte le Vadász-Szatmári. A szervezők szándékát ismertetve elmondta, cél, hogy elsősorban a gyergyóiak érezzék magukénak ezt a túrát, minél nagyobb számban vegyenek részt rajta.
– fogalmazott Vadász-Szatmári. Elsősorban a fiatalok mozgósítására fektetnek hangsúlyt idén, iskolákban hirdetik a lehetőséget – tette hozzá. „Azt szeretnénk, ha minél több fiatal magáénak tudná ezt a túrát.
Az ellenőrzőpontokon kiderül, ha valaki eltévedt. Senkit nem hagynak a vadonban – tudatják a szervezők
Fotó: Balázs Katalin
– fogalmazott a gyergyói EKE-elnök.
Hogy ne váljon egyhangúvá az esemény a visszatérő túrázók számára,
A legrövidebben, a 20 kilométeres szakaszon nincs lehetőség a változtatásra – mondta András Zsolt túraparancsnok. Az útvonalak nehézségi szintjével kapcsolatban úgy fogalmazott:
Az előző teljesítménytúrák tapasztalataira alapozva hívja fel a figyelmet, hogy ajánlatos tanulmányozni azt a leírást, amit minden résztvevő megkap a rajtnál.
„Ilyenre eddig mindig volt példa” – jegyezte meg a túraparancsnok. Arra is felhívta a figyelmet, hogy
Tájékozódni ugyanis szaladva, sietve kevésbé lehet, és így a túrázás szépsége is elvesztődik.
Fotó: Balázs Katalin
A teljesítménytúra jubileumi kiadására Erőss Zsolt portréját ábrázoló bronz veretes érméket adnak ki, amiket a szegedi Szabó Géza ötvösmester műhelyében készíttetnek el a gyergyói ekések. Ezeket díszoklevelekre rögzítve adják át a túra résztvevőinek. A hátlapjukon is kidolgozott példányokat megvásárlásra ajánlják fel – tudatják. Tervként közölték, hogy az Erőss Zsolt Teljesítménytúra 10-ik és 15-ik kiadására is hasonló emlékérméket készíttetnek ezüst, illetve arany bevonattal.
Tartalmazza a frissítő pontoknál kiosztásra kerülő csokoládét, banánt, almát, vizet, a célnál az egytálételt, a csomagszállítást a rajttól a célig, illetve a verseny napján és az azt követő napon a személyszállítást Gyilkostó településről Gyergyószentmiklósra. A lazító túra ugyanis május 27-én lesz Gyergyószentmiklósról a Máriakőre. Online jelentkezésre május 19-ig van lehetőség, személyesen május 25-én délután, illetve 26-án a kora reggeli órákban lehet nevezni. A távolról érkezők számára a szervezők ingyenes szálláshelyet biztosítanak a Salamon Ernő Gimnázium tornatermében.
Az eseményről az ekegyergyo.ro honlapon részletes tájékoztatást találnak az érdeklődők, illetve innen tölthető le a túra szabályzata és a regisztrációs űrlap is.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!