
Fotó: Rab Zoltán
Marosvásárhely belvárosa első parkolóházának megépítése körvonalazódik, miután csütörtökön, a soros novemberi tanácsülésen elfogadták a volt Park szálloda mögötti mélygarázs műszaki-gazdasági mutatóit. Emellett a két közeli utca teljes felújításáról is szavaztak. Ezeken kívül több döntés volt a közszállítással kapcsolatban is.
2022. november 24., 17:232022. november 24., 17:23
A csütörtöki marosvásárhelyi tanácsülésen újra felmerült annak a lehetősége, hogy ingyenes legyen a tömegközlekedés Marosvásárhelyen. Portik Vilmos alpolgármester elmondta, hogy hétköznapokon naponta 20-25 ezer lejes bevétele van a cégnek a jegyekből, míg egy hétvégi napon 4 500-5 500 leje. Egyelőre azonban azt szavazták meg, hogy
A diákoknak, egyetemistáknak, nyugdíjasoknak, mozgáskorlátozottaknak és kísérőiknek biztosított kedvezmények továbbra is változatlanok.
Fotó: Rab Zoltán
Az ülésen megszavazták a 259 parkolóhelyet biztosító mélygarázs műszaki-gazdasági mutatóit is. Ez a négy szintes létesítmény a polgármesteri hivatal és a megyei tanács szomszédságában épülhet meg, a volt Park szálloda parkolójában.
A munkálatok csaknem 60 millió lejbe kerülnek és helyi alapokból fogják törleszteni. A kivitelezés 18 hónap.
Az önkormányzati képviselők rábólintottak arra is, hogy felújítják a szintén belvárosi Enescu és Városháza utcákat. Volt olyan, aki aggodalmát fejezte ki, hogy mi lesz a forgalommal, ha ez a három munkálat egyidőben zajlik majd, hiszen mindkét utca a leendő mélygarázs szomszédságában van. A városvezetés részéről senki nem válaszolt, az ülésen erre a kérdésre.
A gyorshajtásnak is van határa, ma minden bizonnyal ez 248 km/óra – ennyivel mértek be egy sofőrt a rendőrök szombaton délután az észak-erdélyi autópályán.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
szóljon hozzá!