
Fotó: Veres Nándor
Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke, Borboly Csaba, a szövetség Hargita megyei tanácselnök-jelöltje és Korodi Attila csíkszeredai polgármesterjelölt közös csíkszeredai kampányzárón biztatták részvételre a választópolgárokat a vasárnapi önkormányzati választáson.
2020. szeptember 24., 14:272020. szeptember 24., 14:27
Borboly szolgáltatói és innovatív megyeként látja Hargita megye következő időszakát, ahol távlati célokhoz lehet igazodni, amelynek mentén vállalkozásokat lehet elindítani, szakmát választani, és a fiatalok számára is az itthon maradáshoz támpontokat keresni. Szerinte nem csak futni kell a pályázati kiírások után, hanem megmondani, milyen forrásokra van szükség, és úgy tervezni, hogy ne csak beton és aszfalt készüljön, hanem tudni ennek célját, hogy miként lesz ebből munkahely, abból családi ház, és valakinek a jövőképe.
Korodi Attila tíz év múlva olyan Csíkszeredát szeretne, amely a felnövő fiatalokat befogadja, nekik jövőt, az időseknek biztonságos idős kort, a vállalkozásoknak lehetőségeket kínál. Egy követhető, a választók részéről elszámoltatható rendszerként képzelik el a város következő tíz évét – ismertette. Úgy vélte, a város és a térség együttműködése olyan fejlesztéseket tud bevonzani, amely nagyobb léptékben segít mindenkinek.
Fotó: Veres Nándor
Hozzátette, Korodi feladata újabb perspektívát adni a városnak, ez is RMDSZ-munka lesz. Úgy értékelt, a megye vezetésében az RMDSZ csapata bizonyított, és meg van győződve arról, hogy a megyét jobbá, élhetőbbé tudják tenni a megyei és helyi önkormányzatok együttműködésével.
Kelemen és Borboly hangsúlyozták, noha több RMDSZ-polgármesterjelöltnek nincs ellenfele, mindenütt fontos a választáson való részvétel, mert a megyei önkormányzatot is erősíteni kell az elnök- és tanácsosjelöltekre való szavazással.
Katonai tiszteletadás mellett, Baka András köztársasági elnök, Magyar Péter miniszterelnök és Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnökének jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, csütörtök reggel.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán elmondta, az Európai Bizottság szakértői véleményezték az egységes közalkalmazotti bértörvény tervezetét, és a pénzügyminisztérium és a munkaügyi minisztérium jelenleg dolgozik a javaslatok felülvizsgálatán.
A Tisza-kormány a következő költségvetési évig, 2027. január elsejéig szeretné letisztázni a határon túli magyarságra vonatkozó támogatáspolitikát – vázolta Kollai István magyarságpolitikáért felelős helyettes államtitkár szerda este Kolozsváron.
Visszahívtak a Lidl üzleteiből egy fehérjepudingot, mivel a termékben a gyomor- és bélrendszeri megbetegedéseket okozó Bacillus cereus baktérium jelenlétét mutatták ki – tájékoztatott szerdán az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság.
Augusztus 20-a nemcsak az államalapítás, hanem az egész magyar nemzet ünnepe, országhatároktól függetlenül. Különös nyomatékot kap ott, ahol a település neve, Szent Istvánnak szentelt temploma vagy kápolnája őrzi első királyunk emlékét.
A kormány a közvita lezárása után dönt az országos vizsgák megszervezésére és a tanulók szociális ösztöndíjára vonatkozó oktatási minisztériumi javaslatokról – jelentette ki Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerda este a B1 TV műsorában.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikai bizottsága szerdán egyhangú szavazással megerősítette politikai támogatását Dominic Fritz pártelnök iránt – közölte az alakulat. A döntést a testület ülésén jelen lévő mind a 151 tag támogatta.
Jóváhagyta a kormány szerdai ülésén a vasúti infrastruktúra 2026-2030 közötti fejlesztési stratégiáját.
Augusztus 20-a nemcsak a múlt, hanem a felelősség ünnepe is, amivel minden nemzedék tartozik a hazánknak, amit örökül kaptunk és amit egyszer majd továbbadunk – mondta a miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videójában.
Nicușor Dan államfő az országos helyreállítási terv (PNRR) beruházásairól egyeztet csütörtökön a Cotroceni-palotában a korábbi kormánykoalíciót alkotó pártok vezetőivel és a két illetékes miniszterrel – közölte az elnöki hivatal.
3 hozzászólás