
A Szív utca nem csatlakozik a Kossuth Lajos utcához, ha lezárják a területet
Fotó: Pinti Attila
A csíkszeredai Kossuth Lajos utca átépítésével párhuzamosan a Szív utca egy részét is lezárják majd a közúti forgalom előtt azon a területen, amely a római katolikus egyház tulajdona. Mindez várhatóan jövőben történik meg.
2019. október 01., 22:332019. október 01., 22:33
A több rendbeli kátyúzás ellenére is megviselt állapotban van a csíkszeredai Szív utca egy szakasza, a Szent Kereszt templom és plébánia és a Nagyrét utca között.
Az említett terület a római katolikus egyház tulajdona, ezért a város nem költhet az út vagy a járda felújítására, az összes ilyen munkálatot csak a telekhatárig végezték el a korábbi időszakban.
Fotó: Pinti Attila
Már több mint hat éve felmerült, hogy az említett útszakaszt a visszaszolgáltatás és a telekkönyvezés befejeztével a Szent Kereszt Főplébánia lezárná – erre mostanig nem került sor, noha többször is kérték a helyi önkormányzattól. Ezáltal
Ebben az esetben a Szív utcába nem lehetne autóval behajtani a Kossuth Lajos utcából, helyette a Temesvári sugárúton, vagy a Villanytelep utcából a Nagyrét utcán át lehetne megközelíteni. Évekkel ezelőtt vasárnaponként történtek időszakos lezárások az utca ezen szakaszán, illetve
Fotó: Pinti Attila
A helyzet jövőben rendeződhet – közölte érdeklődésünkre Darvas-Kozma József címzetes esperes, pápai káplán, a Szent Kereszt templom plébánosa. Mint ismertette,
Ezzel a Szent Kereszt és a Millenniumi templomok, valamint a plébánia épülete egy udvarra kerülnek.
– ismertette. Mint megtudtuk, a gyalogosok számára ezt követően is biztosítva lesz az átjárás az udvaron.
Kevesebb mint egy hónap alatt már a második medvét lőtték ki Brassó leginkább medvejárta, Rakodó nevű lakónegyedében – közölte pénteken a város polgármesteri hivatala.
Különösen magas hőmérsékletekre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetést, illetve elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A hőhullám Maros megyét is érinti.
Kiemelték és a midiai kikötőbe vontatták csütörtökön a térségben márciusban elsüllyedt Astana vontatóhajót.
Pénteken, a tanórák után kezdődik a nyári vakáció az iskolások számára.
Dominic Fritz csütörtökön jogerősen elvesztette az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség ellen indított perét a legfelsőbb bíróságon. Az ANI korábban érdekellentétet állapított meg vele szemben.
Portugália és Szlovákia drónelhárító rendszereket ajánlott fel Romániának – nyilatkozta Nicușor Dan a csütörtöki EU-csúcs előtt.
Medve jelenléte miatt küldtek Ro-Alert üzenetet a csíkszeredaiaknak csütörtökön este.
Nem a régóta várt játékmenet előzetessel, hanem egy bejelentéssel rukkolt elő a Grand Theft Auto VI kiadója, a Rockstar Games csütörtök délután.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy indulni készül a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért.
6 hozzászólás